Jak odejít bez výčitek, když už mi vztah za to nestojí?

  1 695 views
  - Reklama -

  „S partnerem chodíme už tři roky. Když jsme se poznali, tak partner byl ještě student střední školy, náš vztah je jeho první a také nejdelší. Přesto má utkvělou představu, jak má správný vztah vypadat. Poté mi jeden moudrý muž řekl: „Jste mladí, nevázejte se, máte si užívat mládí, od toho tu je, protože až se vás vnoučata zeptají, zda jste si užili mládí, vy se zamyslíte a řeknete si, že jste dali své mládí vztahu, které za to nestálo. Jak tedy bez výčitek odejít, když partner má stále nedospělé chování a myšlení?“

  Děkuji za dotaz a důvěru, s jakou mi píšete.

  Věnuji tomu celou knihu Dvanáct srdcí. Doporučuji si ji přečíst.

  Malý komentář k Vašemu popisu: Oddělil bych několik věcí. Předně, pokud má partner svou představu, jak má správný vztah vypadat, je to v pořádku a určitě se nebude zlobit, když mu oznámíte rozchod, protože základem správného vztahu je mít ho s někým, kdo z toho vztahu neutíká. Takže pokud opravdu stojí o správný vztah, rád Vás z něj vyprovodí.

  Mládí, ostatně ani stáří, opravdu nemá smysl obětovat vztahu, který za to nestojí. Obecně žádné období života bychom neměli věnovat něčemu, co pro nás nemá přínos. Pokud cítíte, že Vám vztah nic nepřináší, prostě ho ukončete. I v tomto případě je pro Vašeho partnera spíše frustrující investovat své city do někoho, kdo to neoceňuje.

  Myslím tedy, že Vaše výčitky jsou zbytečné. Váš partner určitě nepotřebuje vedle sebe někoho, kdo o něj nestojí. Ano, může se chovat podrážděně a vyčítavě, ale to by pro Vás neměl být argument, abyste pokračoval v něčem, co nechcete. V knize Cítit rozumem, myslet srdcem, která by Vašemu partnerovi prospěla, pochopí, proč Vám nemá stát v cestě. Ani Vy jemu.

  Petr