Partner na mě nemá čas, přítel ano. Odejít?

  1 916 views
  - Reklama -

  „S manželem jsem 16 let a máme 2 děti. Jenze poslední 2 roky jsme spíš víc kamarádi než partneři. Manžel podniká a do toho vstoupil do politiky. Čas dělí mezi práci politiku a nás. Bohužel na nás toho času moc nezbývá. Snažili jsme se o tom mluvit několikrát, pořád říkáme: Musíme to změnit. Vždy se to na pár týdnů změní, ale pak je to zase zpátky. Teď se objevil v mém životě jiný muž. Úplně opačné povahy. Oba chceme být spolu, ale on nechce, jelikož mého manžela zná a nechce mu ublížit. Nový muž řešil doma taky problémy a nedávno od manželky odešel, jelikož si našla jiného partnera. Vlastně taky kvůli tomu, že on na ni neměl čas. Mě rozum říká: Neblbni, dej tomu doma ještě čas, ale srdce říká: Uteč. Co dál?“

  Děkuji za Váš dotaz i důvěru, s jakou mi píšete. Je zjevné, že neznáte žádnou mou knihu, protože zmiňujete základní problémy, na které jsem už odpovídal v knihách 250 zákonů lásky, Dvanáct srdcí, 100 nejkratších cest k Tobě, Protože i Cítit rozumem, myslet srdcem. Zkuste, prosím, věnovat pozornost tomu, co píšu. V žádném začarovaném kruhu, který se zjevně opakuje, byste nebyla.

  Rozumím Vašemu manželovi, rozumím i novému příteli, který se napravil právě poté, co od něj odešla žena. Váš nový přítel nedělal to, co nyní dělá. Přemýšlejte o tom, co ho tak změnilo a proč říká, že „nechce ublížit“ Vašemu manželovi. Nejspíš sám ví, jaké to je a jak toho později sám litoval.

  Tohle jsou základní zkušenosti, kterými procházejí muži během svého růstu (Dvanáct srdcí). Učí se dodržovat 250 zákonů lásky a zjišťují, že to opravdu není pitomost, nýbrž že ženy prostě ze vztahů, kde na sebe partneři nemají čas, dříve či později odcházejí. Proto se tito muži následně mění. A změnilo by to i Vašeho muže. V knize Cítit rozumem, myslet srdcem to najdete v kapitole Dar rozlišení.

  Váš přítel už to poznal. Váš manžel ještě ne. To je jediný zjevný rozdíl mezi nimi. S podnikateli a politiky to tak bývá. Mají pocit, že bez nich se nic neobejde a že změní svět. Ve skutečnosti změní jen svoje soukromí, a ne k lepšímu. Ale je to pro ně důležitá zkušenost. Stejně jako pro Vás, jak zacházet s takovými muži. Věnoval jsem tomu už pět knih.

  Petr