Agresor se chce vrátit. Mám mu věřit, že se zlepšil?

  909 views
  - Reklama -

  „Tento rok oslavime 25. vyrocie. 20 rokov som bola doma pre rodinu, deti, doopatrovala som babicku, ktora bola leziaca. 2. rokom chodim do prace, vecerne do skoly a zacala som zit, plnit si tuzby – behat, bicyklovat a mat partiu na sport. Manzel ziarlivostne sceny, nedovera, upodozrievanie az domace nasilie, manipulacia, sikana a vyhrazky smrtou to vyostrili do mesacnej odluky. Manzel je na liekoch, nedodrzuje pravidla, neustale ma kontaktuje, citovo vydiera, lutuje vsetkeho, chce sa vratit. Som zmatena, rozdvojena. Hlava krici: Utekaj a neber ho spat. Srdce mu chce verit…“

  Děkuji za sdílení osobního příběhu a důvěru, s jakou mi píšete.

  Pamatujte si toto: Dát někomu druhou šanci znamená podat mu znovu nabitý revolver jen proto, že se prve dostatečně netrefil. Výčet jeho chování je dostatečný na to, abyste svou slabost sváděla na „srdce“. Srdce Vás nutí jen pokračovat v těch vztazích, ze kterých jste se dostatečně nepoučila – to je základní látka, kterou píšu ve všech svých knihách. Je mi jasné, že mi píšete, aniž byste četla jednu jedinou.

  Záleží na Vás, jestli chcete ublížit sobě i dětem znovu. Jestliže je na lécích a nedodržuje pravidla, pak je zjevné, že bude opakovat stejné činy. Tipoval bych, že Vás bude po svém návratu i obviňovat (před dětmi), že Vy jste všechno způsobila, že on není blázen, že Vy jste blázen, že jste se ošklivě změnila a určitě nechodíte nikam běhat ani na kolo, ale že máte nepochybně milence – zatímco on je chudák. Zkuste to, dáte mi za pravdu.

  Úplně ho slyším: „Miluji Tě. Máme spolu děti. Záleží mi na nich. Nemohu bez nich žít. Upíráš mi je, jsi zlá.“ A tak ode zdi ke zdi. Pokud mu však věříte, přijmete ho zpátky bez ohledu na to, co Vám řeknu. A pokud mu už nevěříte, nepřijmete ho zpátky bez ohledu na to, co Vám řeknu. Odpověď je ve Vás. Mně úplně stačí, když po mně a mých dětech někdo „vystřelí revolverem jednou“. Nemusím mu podávat zbraň znovu jen proto, že mi to „srdce“ radí.

  Ne, tohle opravdu není srdce. Srdce je ten poslední orgán, který by si přál sebeohrožení. Přemýšlejte, prosím, o tom a zkuste si přečíst alespoň jedinou mou knihu – nejlépe Cítit rozumem, myslet srdcem.

  Váš Petr