Brutálně mě vyhodil. Pro maličkost. Jak to zvládnout?

  870 views
  - Reklama -

  Úprimne sa teším, že ste a pomáhate ľuďom, ako sme my na tej druhej strane, ktorý v otázke vzťahov nevieme vysvetliť, pochopiť a riešiť. Zhruba pred troma týždňami môj partner ukončil vzťah, spôsobom veľmi brutálnym. Nezvládol vyriešenie jedného nedorozumenia, ktoré nafúkol do konfliktu nezvládnuteľných rozmerov. Odmietol komunikovať a vyhodil ma z domu. Pritom stačilo tak málo, povedať prepáč, nechcel som ti niečo také povedať, nemyslel som to tak, stačilo možno len vysvetliť, pochopila by som, odpustila. Milovala som každu jeho bunku a nevedela som pochopiť, že sa tak ľahko vzdal niečoho tak krásneho, ako sme spolu zažívali. Ako to mám v sebe uzavrieť, zbaviť sa krivdy, vyčistiť sa od jeho hnevu, ktorý stále cítim?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Vaše otázky jsou naprosto elementární a odpovědím se věnuji ve svých knihách:

  Dvanáct srdcí – jak pochopit ty, kteří se možná až nepochopitelně zbaví vztahu, v němž jsme byli ochotni pro ně dělat první poslední.

  100 nejkratších cest k Tobě – jak najít cestu k sobě samému i k druhému; jak obnovit v sobě sebelásku a zbavit se negací, kterou se do nás dostaly zvenku?

  Protože – jak navazovat provázek, který někdo přetrhl. Řešení nejčastějších problémů a hlavně pochopení, z jaké příčiny se vlastně staly (a proč se mohou opakovat).

  Cítit rozumem, myslet srdcem – proč nám konkrétní zkušenost přišla do života a co nás má naučit.

  Váš případ je tak častý, že tvoří páteř mých knih. Proto je píšu. Abych neodpovídal jednou větou nebo jedním odstavcem, ale dal Vám možnost pochopit vše od A do Z – proč se lidé tak chovají (kde je příčina jejich chování), proč si jejich chování tak špatně bereme (kde je příčina naší reakce) i jak změnit příčiny i obou lidí, protože jen tak se odstraní i následek (zamezí se jejímu opakování).

  Petr