Bude chtít ještě někdo tak poníženou ženu?

  1 206 views
  - Reklama -

  Na Vaše stránky mě přivedl určitě vesmír, byla to neuvěřitelná náhoda. Jsem dva roky po rozvodu, ke kterému jsem byla donucena. Svého muže jsem milovala až za hrob. Jednoho dne, když dostal tzv. druhou mízu, mi utekl ze dne na den s milenkou. Před tím, když jsem tušila, že mi zahýbá, následoval rok bití, fyzických facek, kopání, ponižování, lhaní, natáčel si i do mobilu, jak v rohu pláču, že prý v práci ukáže, jakého má blázna. Ano, skončila jsem na antidepresivech. Roční práce odborníků mě zase naučila bojovat s životem a já toužím po lásce a novém vztahu. Ale bojím se, že ženu, která má za sebou tohle a občas bojuje s postraumatickým syndromem, chtít nikdo nebude, i když mi příroda nadělila krásu.

  Děkuji za důvěru, s jakou mi píšete. A zkusím Vám nastavit odlišný pohled.

  Předně, je Vaší velkou výhrou, že „jste byla donucena“ k rozvodu. Nevím, kdo Vás donutil, ale poslal bych mu děkovný dopis.

  Milovala jste muže, který Vás podle Vašich slov trýznil. Dovolte, abych Vám připomněl, že jste na antidepresivech skončila vlivem jeho jednání, ne tím, co jste za osobnost.

  A na rozdíl od Vás si myslím, že ženy, která prošla tak těžkým obdobím, si mnoho mužů bude vážit, budou ji chtít hýčkat, vynahradit jí špatné časy, být nejlepšími partnery, jaké kdy potkala a mohla potkat – snad i trochu kvůli svému egu, ale časem také kvůli Vaší dobré energii, která z Vás začne prýštit. Máte nejlepší předpoklady pro to, abyste ocenila prakticky jakéhokoli normálního muže. Takže naopak – záběr mužů, kteří Vás mohou oslovit, je obrovský. Toť jejich pohled.

  Váš pohled bude ovlivněn minulostí, proto se můžete nových vztahů bát, ale to jen proto, že rozum bude déle nabírat uvědomění, že už žádný muž nebude jako Váš expartner. Něco ve Vás bude našeptávat, že všichni muži jsou stejní, ale je to právě naopak. Kdekdo se Vás bude snažit přesvědčit o tom, že můžete být šťastná a on toho příčinou, nicméně musí to být i silný člověk, aby unesl Vaši případnou nedůvěru, nevíru, sebeznehodnocování.

  Rozumím posttraumatickému syndromu, ale na každou temnotu pomůže světlo a na každou bolest láska. Uvidíte, že jednou budete s vděkem vzpomínat na špatného muže, který Vám umožnil poznat o někoho o třídu lepšího. A to jen proto, že se choval tak, jak už se žádný Váš partner chovat nebude, pokud to nedopustíte.

  Váš strach, že Vás nikdo chtít nebude, je přirozený a způsobený negativním dědictvím ve Vašem srdci. Máte tam deficit lásky, proto ji potřebujete a proto ji dostanete. Věřte mi.

  Hlavně už nikdy nepouštějte do své blízkosti podobné typy a nikdy ve spojitosti se svým rozvodem nepoužívejte slovo „donucena“. Protože nebýt rozvodu, možná byste takového muže milovala opravdu doslova „až za hrob“.

  Velmi by Vám prospěly všechny mé knihy. Ubraly by Vašemu pesimismu. A pokud bych měl vybrat tu jedinou, určitě tu novou – Cítit rozumem, myslet srdcem. To je Vaše téma.

  Váš Petr