Byl obětí násilí v minulém vztahu. Kdy už ho moje láska vyléčí?

  713 views
  - Reklama -

  Již půl roku jsem ve vztahu-nevztahu. Znali jsme se již z dřívějška, ale jen okrajově. Minulý rok jsme spolu vyrazili neplánovaně na jednu kulturní akci, a tím to začalo. Od té doby jsme spolu prakticky pořád. Dokonce spolu žijeme, navštěvujeme společně své rodiny a bereme si jeho dítě z předchozího vztahu. Podotýkám, že jeho předchozí vztah ztroskotal na hádkách, psychických a fyzických útocích jeho bývalé partnerky. Se mnou se prý cítí dobře, uvolněně. Tolik něhy a pochopení prý nikdy nezažil od žádné partnerky… Přesto jsem pro všechny jen ,jeho kamarádka‘. Prý neví, jestli je na další vztah připravený, bojí se, že se vše bude opakovat a on bude zase citově na dně. Má mě prý velmi rád. Jak to odhadujete?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete. Uvědomte si, čím si prošel. Pokud je pravda to, co říká, pak to bylo peklo nejen pro něj jako člověka, ale i pro jeho nitro, ego, sebevědomí, potupení. Má mnoho zranění, která nejsou vidět, ale bolí víc než fyzická. Jistěže potřebuje čas. Musí se zajizvit. Potřebuje mnoho lásky od Vás – neptejte se, jestli to už stačí.

  Sám sebe chrání tím, že Vás představuje jako kamarádku. Nechce být terčem varování, ať se má před Vámi na pozoru, že vypadáte podezřele, že se ďábel ve Vás teprve probudí atd. Kašlete na okolí a nálepky. Je úplně jedno, jak Vás vnímají ostatní, důležité je, co znamenáte pro něj.

  Být Vámi, naopak sám představuji sebe jako „kamaráda“. Jste nyní léčitelka jeho duše, důležitější, než si vůbec připouštíte. Jednoznačně Vám doporučuji knihy Dvanáct srdcí a Cítit rozumem, myslet srdcem. Jsou právě o tom, co nikdo nechápe jen proto, že to není vidět.

  Řešil jsem mnoho případů znásilnění (což v jeho případě také svém způsobem bylo – ponížení člověka za pomoci násilí, byť třeba slovního). Působí to obrovské škody, dlouhodobé. Ale tím ceněnější je člověk, který vedle takové zraněné osoby dokáže setrvat, aniž by se stresoval tím, kdy už to pomine.

  Nechte čas být. I nálepky. Užívejte si jeden druhého. Na tom záleží. To mu pomáhá. Den za dnem stále víc. Věřte mi.

  Váš Petr