Byl ten pravý. Existuje šance na jeho návrat?

  1 442 views
  - Reklama -

  Nedávno jsem prožila velmi bolestivý rozchod. Byli jsme spolu skoro dva roky, a najednou konec… Ale já ho opravdu z hloubi duše miluji. On řekl, že mě nikdy nemiloval, ale že čekal, jestli to přijde. Podle mě je mou soulmate. Na internetu jsem zadala „jak poznat toho pravého“ a všude mi vyšlo, že on byl ten pravý. Choval se tak. Spousta společných zájmů, humor, inteligenční stránka. Jen ne ta láska. Nikdy jsme spolu nebydleli, respektive on nechtěl. Ale společně stráveného času bylo dost. I nocí. Myslíte, že existuje šance na návrat? Že čas pomůže i jemu?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Soulmate má více podob, než jen partnerskou. Blízkou duší nám může být i dítě, rodič, kamarád. Podstatou soulmate je vysoká míra všeobecného souznění. Kamaráda ale také nemilujeme.

  Vadí mi, kdykoli kastujeme jinou duši jako významnější, nebo naopak méně významnou, například jen proto, že není aktivována partnerská láska. Typicky slovy: Když mě nemiluje, ať jde. Ale tím se připravujeme o blízkého člověka, který nám může v těžké situaci pomoci bez ohledu na to, jestli mu říkáme „partner“ nebo „přítel“.

  Láska nepropuká pouhým setkáním. Láska říká POTŘEBUJI TĚ. Naopak chtíč (ego) říká CHCI TĚ. Nezaměňujme tyto síly. Láska se probouzí nebo upevňuje časem, když si uvědomujeme, že bez toho člověka jsme jen „poloviční“, „ztracení“.

  Vy příliš bazírujete na tom, co Vám řekl. Kdyby Vám řekl „Miluji Tě“, byla byste šťastnější, i kdyby to nebyla pravda? Byl by pro Vás hodnotnějším člověkem? Věřte, že pokud spolu máte být, budete. Neznám tohoto muže ani jeho pohled, možná ten Váš je příliš růžový a spíše přání je otcem myšlenky. Ale možná ne. Možná jeho slova „Nikdy jsem Tě nemiloval“ svědčí o tom, že se bojí závazku (z historických důvodů – jeho předchozí zklamání atd.). Ale důvodů může být mnohem víc.

  Všechny jsou ovšem v hlavě. Je otázka, jak moc je pro Vás jeho hlava důležitá. Pro jeho tělo je mnohem důležitější srdce, které když dopustíte, tak hlava ho neuchrání.

  Přečtěte si mou novou knihu Cítit rozumem, myslet srdcem. Pak pochopíte, že naděje vždy existuje. A že žádní dva lidé se nepotkávají náhodou. Jen jim někdy trochu déle trvá, než pochopí, co jeden pro druhého znamenají. A jak vypadá OPRAVDOVÁ LÁSKA v těle.

  Váš Petr