Chce mě, i když má rodinu. Mám ji rozbít?

  3 000 views
  - Reklama -

  „Potýkám se s problémem Mozek vs. Srdce. Dlouho ženatý muž se o mně začal zajímat a vyznává mi lásku nejen slovy, nýbrž i činy. Od prvního setkání, které mělo pracovní náplň, cítím skvělou energii a chemie funguje, jenže okamžitě jsem toto zasunula hluboko, někam dozadu, protože rozhodně nejsem z těch, co by chtěla rozbíjet něčí vztahy. Postupem času reálně vidím, že jejich vztah nefunguje (už pár let), ale sama se nemohu rozhodnout, jestli si s ním něco začít, nebo ne. Srdce křičí ANO, ale mozek NE, protože – opakuji – nechci rozbít rodinu (má děti 20, 21 let). Mám špatné zkušenosti z minulosti a zde se jen bojím, že přijdu o někoho, kdo mě má doopravdy rád. Otázka je: Kdo nakonec bude zraněný?“

  Děkuji za otázku i důvěru, s jakou mi píšete. Bohužel neznám pohled pána ani nemám vhled do jeho rodinné situace, musíme si tedy vystačit bez těchto faktů. A jít na to obráceně:

  • Kdo bude zraněný, pokud to NEzkusíte? Vy i on?
  • Jak se jeho život změní, pokud to s Vámi NEzkusí? Změní se pozitivně, nebo negativně? Zlepší se, nebo zhorší, pokud má stejné pocity jako Vy?
  • Jinými slovy: Jakou karmu si připravujete, pokud to NEzkusíte?

  Další krok, který Vám pomůže dobrat se odpovědi: Oddělte minulost od přítomnosti. Můžete mít špatné zkušenosti, ale ty mluví o tom, co se dělo v minulosti, referují o jiných mužích. Nyní je tu tento, který s nimi nemá mnoho společného. Položte si logickou otázku: O toho, kdo mě má doopravdy rád, přijdu, pokud s ním nebudu, nebo pokud s ním budu?

  Ačkoli se to zdá jako zvláštní otázka, přemýšlejte o ní. Jsou ženatí muži, o které přijdete právě tehdy, když se o vztah s nimi pokusíte. Zaleknou se, ucuknou, protože možná takové plány v reálu vůbec neměli, jen si chtěli povyrazit, získat oporu, důvěrnici, milenku. Cítí, že mají závazky a nemohou odejít. Víte, co běhá hlavou Vašemu příteli? Víte, jak se zachová?

  Opakuji: Já mu nevidím do hlavy. Neznám jeho motivaci. Nevím, zda Vám jen plete hlavu s obvyklou historkou „Manželka mi nerozumí“, zejména je-li ve středním věku mezi 40 a 50. Nicméně zdá se mi, že ve Vašem příběhu je víc domněnek než faktů. Ptejte se sama sebe:

  • VÍM, že mě miluje, nebo si to jen dovozuji?
  • VÍM, že se mnou chce žít, nebo pro to nic nedělá?
  • VÍM vše o jeho hodnotách, cílech, pozadí „neúspěšného“ vztahu?
  • VÍM vůbec, KDO TO JE?

  Vaše vlastní domněnky (nalhávání si) Vám mohou ublížit mnohem víc než tento muž. Řekl bych, že odpověď je víc u něj, v jeho plánech a rozhodnutích, do kterých Vás vpustí. Muži se rádi drží tam, kde investovali. Na druhou stranu, pokud má rozpadlý vztah, jak naznačujete, víc rozbít ho už nemůžete. A pokud má dospělé děti, ty jeho případný odchod spíše pochopí. Ale pokud si s Vámi jen hraje, „skvělá energie i chemie“ mohou dostat úplně jiné zabarvení. Dochází-li tedy k rozporu rozumu a citu, není to právě proto, že si něco jiného myslíte a něco jiného cítíte? Respektive že pouhé přání je otcem myšlenky?

  Přečtete si mou knihu Protože. Porozumíte, co Vám rozum i cit chtějí říct.

  Váš Petr