Chtěl volnost, ale schází se s jinými. Je to normální?

  1 214 views
  - Reklama -

  Jsem již půl roku ve vztahu. Oficiálně spolu nechodíme, nicméně spolu již déle než půl roku žijeme. To celé pro to, že má za sebou velice komplikované vztahy. Neví, zda se teď chce vázat. Z předchozího vztahu má dítě, které si pravidelně vyzvedáváme. Známe navzájem své rodiny. Nedávno mě žádal, abych byla trpělivá a netlačila na něj, že potřebuje chvíli pocit volnosti. Nicméně o nás v budoucnu mluví, i o společných plánech. Rozhodla jsem se mu vyhovět a nespěchat. Posléze jsem zjistila, že se schází i s jinými ženami (i vdanými a maminkami) a jen o povídání nejde. Teď nevím, co mám dělat, zda je to součást užití si volnosti a mám to přejít, protože mě o to žádal a já to akceptovala, nebo mi jen maže med kolem úst.

  Děkuji za náhled do problému i důvěru, s jakou mi píšete.

  Scházení se s jinými ženami rozhodně není standardní součást sebenalézání, zejména je-li tento výtečník pro samé „neoficiální“ vztahy – pak jich patrně bude mít víc.

  Zřejmě problém není v tom, že by nevěděl, jak naložit sám se sebou, ale spíše zda má vůbec dál nakládat s vaším vztahem. Ocitla jste se v turnaji o „nejlepší partnerku“ a patrně Vás nepovažuje za automatickou vítězku, a tak hledá i jiné kandidátky.

  To, co Vám maže kolem úst, určitě nebude med, protože to, co říká, není nijak stravitelné. Měl by se dát do pořádku především jako osobnost, být konzistentní a přímý, mít konečně odpovědnost za své činy a nemluvit o „velice komplikovaných vztazích“, protože on je tím, kdo je velice komplikuje. V jeho případě nemůže existovat nekomplikovaný vztah, protože vyžadovat „neoficiální vztah“, současně „pocit volnosti“ a ještě „velkorysost přejít jeho flirty, potažmo nevěry“, je velice komplikované samo o sobě.

  A přitom vysvětlení je jednoduché: Nechce si váhat, chce si užívat, a současně je slabý říct to přímo. Nejspíš tuší, že pak by na něj žádná žena už nečekala.

  Doporučuji Vám knihu Dvanáct srdcí, která je o vyzrávání mužů, a Cítit rozumem, myslet srdcem, která je o pochopení, proč takovými vztahy musíme projít a co se máme naučit.

  Pro Vás je to každopádně užitečná zkušenost, za kterou po čase budete vděčná. Věřte mi.

  Váš Petr