Chybí mi vztah. Co pro to mám dělat?

  1 377 views
  - Reklama -

  Chcela by som byt milovana, citit rodinnu pohodu a zazemie, ale stale sa mi deje to, ze ked sa zamilujem, zamilujem sa do nespravneho, alebo do niekoho, s kym ten vztah nemozem mat. Tí, ktorí ma chcu, tak o nich nemam zaujem. Posledna skusenost, kedy som sa zamilovala do zenateho a on do mna, ma uplne dostala. Vyzeralo to vsetko super, az kym si „neuvedomil“, ze si nevie predstavit, ze by o tu rodinu prisiel a ze v podstate doma nema ziaden problem, tak to utal a robi sa, akoby sa nic nestalo. Ja sa citim uplne hotova, ja neviem, co mam uz robit. Stale rozmyslam, ako niekoho niekde spoznat a sa zoznamit, aby som sa necitila tak sama. Neviem prestat mysliet na moznost vztahu. Aku by ste mi dali radu?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Předně, nerozumíte svému srdci. Nevyvozujete žádné důsledky z lekcí, které Vám srdce dává tím, že Vás spojuje s konkrétními osobami a zkušenostmi. Chybí Vám zjevně všechny moje knihy, protože Vám chybí odpovědi na všechny základní otázky.

  Připomínáte člověka, který se ztratil v lese, a jde tou nejsložitější cestou – do nejhustšího porostu, kde se pak už nedokáže ani hnout. Snažíte se budovat vztahy s někým, s kým – jak sama přiznáváte – ten vztah nemůžete mít, jste udivena, že ženatý s Vámi hraje hru, přemýšlíte hlavně tak, abyste měla vztah, a tím se stáváte snadnou kořistí těch, kteří tuto Vaši touhu zneužijí. Moje rada tedy zní: Nejprve pochopte podstatu vztahu (1. kniha 250 zákonů lásky), pak pochopte myšlení mužů (2. kniha Dvanáct srdcí), pak pochopte to, s čím máte do vztahu vstoupit (3. kniha 100 nejkratších cest k Tobě), pak pochopte, proč dosavadní vztahy nevyšly a vyjít nemohly (4. kniha Protože) a hlavně pochopte, co Vám život každou zkušeností sděluje a co po Vás chce (5. kniha Cítit rozumem, myslet srdcem).

  Pokud jste čekala odpověď jednou větou a na pěti knihami, pak Vám mohu vzkázat jediné: Všechno dopadne dobře, nebojte. To, čím procházíte, zažila řada lidí. Jste na začátku cesty, která vede k dobrému rodinnému životu, ale jedině tehdy, když se na svou cestu přestanete dívat jako na něco nepatřičného, špatného, nesprávného, a naopak pochopíte, proč je tato cesta důležitá a jak DÍKY TOMU poznáte partnera, který za to stojí. Potom přestanete marnit čas s lidmi, kteří Vás jen zdržují.

  Váš Petr