Cítila jsem soulmate. Proč ze dne na den odešel?

  3 035 views
  - Reklama -

  „Jak poznám, že jsem ve vztahu jen převozníkem? Seznámili jsme se před téměř dvěma lety, z čistého nebe, a zdálo se mi, že jsem našla soulmate! Konečně, poprvé v životě, to byl muž na stejné intelektuální úrovni, se stejným smyslem pro humor, stejnými koníčky, znáte to: jeden začne větu, a ten druhý ví. Prostě láska jako trám, bez mráčků, hádek. Partner byl celou dobu milující, opečovávající, každým dnem projevující hlavně svými činy svou lásku (polibky, Miluji Tě, kytky, podpora ve všem). Byla to nebeská jízda! Ten pocit štěstí! A pak, na pohřbu jeho maminky, se objevila expartnerka, a ze dne na den, byl všemu konec. „Promiň, ale asi jsem ještě neměl uzavřenou minulost. Už za mnou nejezdi.“

  Děkuji za dotaz a důvěru, s jakou mi píšete.

  Chybí mi názor druhého, nevidím mu do hlavy. Z Vašeho popisu vyplývá, že spouštěcím bodem byla těžká emoční situace. Víte, říká se, že když přijdeme o dítě, ztrácíme budoucnost, a když přijdeme o rodiče, ztrácíme minulost. Úmrtím maminky se mohla škatulka jménem Minulost otevřít, a s tím i vztah s jeho předchozí partnerkou. Je to jako, když člověk vyleze do koruny stromů, je tam šťastný a náhle se podlomí větev. Zachytí se ne té, kterou měl po ruce (Vy), ale té spodní, po které už dávno vystoupal. Jinými slovy: S odchodem maminky mu najednou zoufale začalo chybět to, co bylo. Expartnerka reprezentovala jeho minulost.

  Opakuji: Nevidím mu do hlavy, ale z mé zkušenosti plyne, že existuje důvod, pro který oni dva už jednou vztah ukončili. Jedině, kdyby tím důvodem byla maminka (nesoulad mezi ní a expartnerkou), pak bych jejich vztahu dával vysoké šance. Odstranila by se totiž možná překážka, důvod jejich rozchodu. Vy důvod jejich rozchodu nezmiňujete. Pokud to bylo něco jiného, na Vašem místě bych vyčkal. Nevím, jak čerstvou záležitostí byl onen pohřeb, nicméně dopřejte svému osudovému vztah čas. Já podobný případ řeším v nové knize Cítit rozumem, myslet srdcem.

  Nemyslím, že jste byla převoznicí. Převoznické vztahy netrvají dva roky, bývají kratší. Proto moje doporučení zní:

  • Vyčkejte.
  • Uvědomte si, že láska je cit a on přišel o někoho velmi milovaného. Mohl se ocitnout v rozpoložení, že už o nikoho z minulosti přijít nechce. Nemyslím, že je to o Vás, nebo o ní. Je to hlavně o jeho schopnosti rozlišit minulost a přítomnost.
  • Pokud Váš vztah měl pro něj stejnou hodnotu jako pro Vás (takové pocity si konzervoval v sobě i on), nepochybujte o tom, že v čase na Vás bude myslet stále víc – tím, jak bude odeznívat jeho emoční ztráta.

  Mimochodem, mluvit o tom budu i v červnu na třech večerech. Máte-li čas, přijďte také.

  Váš Petr