Co má dělat žena, aby si jí muž vážil?

  5 679 views
  - Reklama -

  Odešla jsem ze vztahu, kde si partner zakládal erotické seznamky, psal si se ženami a mě to velice trápilo. Vždy jsem se omlouvala za jeho chyby a cítila se bezcenná. Odešla jsem, ale neuzavřela to v sobě. Další půlrok mi říkal, že se mnou nechce nic budovat, že na mě nemá čas a na mé naléhání, že nejsem šťastná a že už chci rodinu, nebral ohled. Po půl roce čekání jsem se rozhodla pro jiného muže a o pokus šťastnějšího života. Když se dozvěděl, že někoho mám, požádal mě o ruku a naléhal, že chce miminko. Byla jsem upřímná, řekla jsem mu vše. Od té doby mě trestá za nevěru, musím skončit v práci a jsem pro něj schopna udělat vše, ale jemu je to málo a nechává mě se plazit se. Mám se snažit o odpuštění? Co mám dělat, aby si mě zase vážil?

  Děkuji za dotazy a důvěru, s jakou mi píšete. Neporozuměl jsem, jestli jste nadějný vztah ukončila a vrátila se zpátky do špatného. Pokud ano, ach jo.

  Ptáte se, co máte dělat, aby si Vás zase vážil. Nevypozoroval jsem přitom, že by si Vás někdy vážil. Jednal tak, že jste se cítila bezcenná, nechtěl s Vámi nic budovat, neměl na Vás čas, a procitl až ve chvíli, kdy jste si našla jiného – pak si najednou uvědomil, že Vás „chce“. V knize Cítit rozumem, myslet srdcem, kterou Vám jednoznačně doporučuji, tomu říkám „dar rozlišení“.

  To, že jste se vrátila, vyvozuji z toho, že se vše vrátilo do starých kolejí a znovu si Vás neváží a tentokrát Vás likviduje ne přes seznamky, ale přes práci. Kdybyste se totiž nevrátila, pak nic z toho nedělá a naopak je tím „úžasným mužem, ke kterému stojí za to se vrátit“. Alespoň nějaký čas.

  Jsem si jist, že jste nečetla mé knihy Dvanáct srdcí a Protože, které popisují, jak se muži mění teprve s chybami, které musejí zaplatit, a proč ženami manipulují. Mimochodem, všimněte si, prosím, rozdílu ve vašich „nevěrách“:

  • Zatímco on flirtoval se ženami na seznamce, VY jste se cítila provinilá a bezcenná.
  • Když Vy jste si prožila svůj románek, VY se cítíte provinilá a bezcenná.

  Zvláštní, že? To je výsledek manipulace s člověkem. Ať on udělá cokoli, respektive ať Vy uděláte cokoli, vždy jste a budete ta špatná a bezcenná. Ve výsledku tedy Vy budete muset pykat, Vy se budete muset plazit, a vůbec nezáleží na tom, co kdo dělá.

  Nevím tedy, KDY si Vás partner vážil. A hlavně PROČ by si Vás vůbec měl začít vážit. Vždyť pro něj uděláte první poslední bez ohledu na to, jestli si Vás váží. (Dokonce přemýšlíte žádat ho o jeho odpuštění. Smím se zeptat, za co?)

  Přečtěte si zmíněné knihy (hlavně Protože). Podotýkám, že vycházím z Vašeho popisu. Je možné, že svými návštěvami erotických serverů reagoval na nějaké Vaše jednání (flirt), chtěl se tak mstít, schválně Vás provokovat, a tudíž podotýkal, že s Vámi nehodlá nic budovat. Možná jeho pohled je jiný než Váš a práce, ve které chce, abyste skončila, je nějaká objektivně problematická (striptérka, modelka, noční barmanka). Důvodů může být mnoho, ale to víte spíše Vy. Zmínka o odpuštění mě zarazila. Opravdu Vám má CO odpouštět?

  Petr