Co mám dělat, když mě ničí, že koketuje s jinými?

  1 218 views
  - Reklama -

  Četla jsem Váš příběh o žárlivosti. Stále mi to vrtá hlavou, že nemůžu ani spát. Když mi vadí, že se přítel s někým objímá, nebo ho ta druhá osoba osahává, je to důkaz nelásky?

  Party

  Děkuji za dotaz. Jestliže příteli sdělujete, co Vám vadí, pouze ho informujete o svém prahu bolesti, který by měl respektovat, pokud chce s Vámi budovat vztah. Neměl by dělat nic, co je za prahem bolesti. Pokud to totiž dělat bude, bude Vám způsobovat bolest. A to nikdo, kdo si chce říkat „správný partner“, úmyslně nedělá.

  Pokud Váš přítel neví, že Vám vadí objímání nebo osahávání s cizí osobou, řekněte mu to. Pokud je natolik natvrdlý nebo natolik zlý, že pokračuje v tom, co Vás trápí, pak to nejspíš není partner, jaký by Vám přinášel v budoucnu něco jiného než jen bolest.

  Pokud jen mlčíte a uvnitř naříkáte, jak Vám to vadí, je to Vaše chyba. On nemusí vědět, kde je Váš práh bolesti. Nevidí Vám do hlavy a pro něj taková míra chování k druhým lidem může být normální (bez ohledu na to, co si o tom myslíte). Každý jsme jiný a ve vztahu jde o to komunikovat, a tím si vyjasnit i takové základní meze.

  Jednoznačně Vám doporučuji knihy 250 zákonů lásky a Dvanáct srdcí. Jinak uzavřete sama sebe do domněnek, jak Vám okolí ubližuje a nikdo Vás nechápe. Přečtěte si je!

  Váš Petr