Co s utkvělým strachem, že o ni přijdu?

  1 504 views
  - Reklama -

  „Mám vztah po tom, co jsem byl dlouho sám a předchozí vztah mi velice ublížil. Současná přítelkyně je skvělá, nejlepší člověk, co jsem poznal, a chovám k ní ty nejhlubší city, jaké jsem kdy k jinému člověku choval. Ale trpím velkým strachem, že o ni přijdu, že se najde někdo lepší, kdo ji udělá spokojenější. Pochopitelně je v mých očích tou nejkrásnější dívkou a pronásleduje mě to, že ji takto vidí všichni. Proto mě stále sžírají špatné domněnky, které kolikrát nejsou ničím opodstatněné. Přítelkyně je mi otevřená až až, nechala mě nahlédnout do mobilu dokonce až skoro s radostí, říká mi, kde je a s kým je. Jenže já si dokážu na všem něco najít, a tak moje obavy pokračují. Je možné zbavit se jizev v minulých vztahů a přestat si dělat domněnky?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Samozřejmě, že to lze – popisuji to v knize Cítit rozumem, myslet srdcem. Doporučuji k přečtení.

  Pochopíte především to, že každý následek má svou příčinu. A že to, co Vám běhá hlavou, nemá žádnou souvislost s Vaší současnou přítelkyní, ale s Vaší minulostí. Pochybujete o sobě ne proto, jaká je ona, ale jakého z Vás udělala minulost. Změnit se je ve Vašem případě relativně snadné proto, že o tu změnu sám stojíte. Rovněž si přečtěte můj článek 5 náplastí na otevřenou zlomeninu srdce.

  Hlavně si však uvědomte, že minulost nebyla jen špatná. Díky Vašim špatným zkušenostem si nyní o to víc ceníte otevřené partnerky. Proto o ni nechcete přijít. Váš strach tedy není nic negativního, ale pozitivní informace o tom, že nyní máte konečně někoho, koho považujete za vzácného. Nepřijít o dobrého člověka je základní potřeba.

  Všechno se začne srovnávat, jakmile se díky knize naučíte nerozhodovat se jenom emocemi, ale vkládat do emocí i rozum. Příklad? Jakmile si uvědomíte, že všichni lidé nejsou stejní, ale naopak každý člověk je jiný. Vaše přítelkyně proto nemůže za Vaše předchozí přítelkyně, není stejná a je diametrálně odlišná. Právě proto ji nechcete ztratit, zatímco na ztrátě těch předchozích Vám dnes nezáleží.

  Z Vašeho popisu se mi jeví, že sama je velmi vyzrálá a moudrá. Chápe Vaši minulost a je připravena spolupracovat. Doporučuji Vám, pokud budete spokojen s mou poslední knihou, přečíst si také dvě základní knihy lásky a sebelásky – 250 zákonů lásky a 100 nejkratších cest k Tobě. Ukážou Vám totiž, co dělat pro to, abyste o druhého opravdu zbytečně nepřišel.

  Věřím, že to zvládnete, protože reálný problém vlastně neexistuje. Je to jen Vaše minulost, a tu potřebujete pouze v hlavě označit nálepkou „minulost“ – přestat z ní dělat pořád přítomnost.

  Petr