Jak mohla říkat, že mě miluje, a odejít?

    1 085 views
    - Reklama -

    Přítelkyně se se mnou rozešla po dvou letech krasného vztahu, a to týden před mými narozeninami. Její důvod: že chce být sama, že problém není ve mně, ale v ní, tak jsem z toho byl mimo nějakých pár dní, ignoroval jsem ji a nedokázal jsem jí nic napsat za takovou zradu, přitom ještě den před rozchodem mi řekla, jak mě miluje a je nám dobře. Tak mě to trápí ještě dnes, jak mi to mohla říkat a zároveň se mnou skončit.

    Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete. Nevidím jí do hlavy, neznám její pohled a skutečný důvod. Nemluvil bych o zradě. Jestliže si potřebovala nebo stále potřebuje ujasnit cokoli ve svém životě, je v pořádku, že se omluví a odpojí, aby si své problémy vyřešila nebo své draky (různé kostlivce z minulosti) porazila. Ještě to neznamená, že Vás opravdu nemiluje nebo že jí s Vámi opravdu není dobře. Tato dvě tvrzení si neodporují.

    Některé problémy potřebujeme řešit v tichu vnitřní samoty, bez obtěžování druhými, kteří to mohou s námi myslet dobře, ale vyrušují nás. Dejte jí čas, pokud ho potřebuje. To je to nejlepší, co pro ni můžete udělat. I taková je někdy tvář vztahu.

    Mimochodem, pokud odebíráte magazín FC, v novém vydání Myšlením ke štěstí si nalistujte stránky 11 až 17 – příběh dokonce vdané ženy, která přesně takovou samotu potřebovala, aby dnes mohla být šťastná. A to po boku manžela, který jí to umožnil.

    Váš Petr