Jak ochránit dceru před otcem-manipulátorem?

  2 276 views
  - Reklama -

  „Jak ochránit svou dcerku před jejím otcem, který je emoční manipulátor? Po letech, kdy jsem konečně pochopila, že je můj partner emoční manipulátor a od kterého se snažím odejít, to zkouší přes mojí dcerku. Je prosím nějaký trik, jak jeho lžím zabránit?“

  Děkuji za dotazy i důvěru, s jakou mi píšete.

  Položte si otázku: Kdo Vás ochránil před partnerem, kterého jste si dobrovolně vybrala? Až Vy sama. Vaše dcera, je-li spojena s emočním poutem se svým otcem, nikdy nebude mít racionální důvod toto pouto opustit. Co musíte, je zředit její emoce rozumem. Popisuji to detailně v knize Cítit rozumem, myslet srdcem, kterou byste měla číst Vy i ona.

  Váš expartner manipuluje Vaší dcerou nikoli kvůli ní, ale kvůli Vám. To Vám se mstí za to, že jste od něj odešla. To Vás se snaží emočně znovu destabilizovat. O dceru vůbec nejde.

  Věřím, že to dobře dopadne, protože děti jsou velmi důsledné po „své linii“ (dcera – matka) a potřebují nabrat tuto užitečnou zkušenost, jakou je třeba rozpoznání citového vyděrače. Dcera se mu alespoň vyhne ve svém vztahovém životě.

  A k poslední otázce: Není třeba žádného „triku“. Strategii popisuji v knize. A co se týče jeho lží, těm nikdy nezabráníte. Budou eskalovat tím spíš, když ho dcera opustí. Najde další způsob, jak Vás potupit. Ale Vy musíte pochopit to hlavní – že to všechno je o něm, ne o Vás. A jen Vás to utvrdí v tom, jaký je. A dceru taky. Však uvidíte.

  Váš Petr