Jak odejít, jak překonat strach ze samoty?

  1 601 views
  - Reklama -

  Nevím, jestli dokážu odejít. Mám strach ze samoty a z toho, že bych přišla domů a nikdo by tam nebyl, jen já. Mám všechny Vaše knihy, neskutečně mi pomohly a otevřely oči. Jsem na nich neskutečně závislá, protože ve všech knihách píšete můj příběh. Vaše knihy mě vždy tak položí, že hned začnu brečet. Co byste mi ještě vzkázal?

  Děkuji za Vaše slova, mám radost, kdykoli čtu, že moje práce má smysl.

  Strach ze samoty je přirozený pocit. Bývá kombinován takzvanou averzí ke ztrátě. V životě jsme ztratili už tolik věcí a lidí, že nechceme přidat další ztrátu. Víme, jak moc ztráta obecně bolí, stejně jako si z dětství pamatujeme pocit, kdy jsme se ocitli sami – potrestaní rodiči, učiteli, kamarády.

  Je však nutné tomu strachu správně porozumět. On není nepřítel. Neříká: Nedělej to. On chce jen to, abyste si uvědomila, co opravdu chcete, co Vám schází a proč ten krok děláte. Je to jako když stojíte na kladině a máte strach jít dál. Protože to, co nazýváte strachem, je ve skutečnosti výzva: „Pojď, uvidíš, že to zvládneš.“

  V mé nové knize Cítit rozumem, myslet srdcem najdete mnoho příběhů strachu a jejich překonání. Kdyby nebyl strach, nemělo by jeho překonání žádnou hodnotu. Vzpomeňte si, když jste byla malá. Bála jste se jet na kole. Dnes to umíte. Bála jste se sama plavat. Dnes to umíte. Mnohé z toho, čeho jste se bála, jste zvládla právě proto, že jste to zkusila.

  Nic na světě nezpůsobilo tolik lidského neštěstí jako strach. Zalovte v paměti. Sepište si, čeho všeho jste se od narození bála. Jít večer po ulici? Nakouknout pod postel? Dnešní písemky? Strach Vám ukázal cestu a zformoval Vaši sílu. Díky strachu, který jste překonala, jste tím, kým jste – ženou, která přemýšlí, že vezme svůj život do svých rukou. Že ho vytrhne strachu z pařátů.

  Škoda, že neodebíráte magazín FC. Pomohlo by Vám nové vydání Myšlením ke štěstí. Je jako dělané pro Vás.

  Váš Petr