Jak podpořit partnerku, aby hubla?

  1 088 views
  - Reklama -

  O partnerce vím, že by bylo dobré, aby začala cvičit a pracovat na sobě. Není nijak obézní, ale lehce při těle. Mně samotnému to vůbec nevadí, miluju ji takovou, jaká je. Jde mi ale o její zdraví a také vím, že se sebou samou není úplně spokojena. Několikrát se mě ptala, zda má zhubnout, ale já jsem jí odpověděl, že je to na ní, a jestli to jí samotné nevadí, ať se do hubnutí nepouští. Uplynula nějaká doba a situace se opakuje, domnívám se, že by se sebou opravdu něco měla začít dělat – už jen kvůli své nespokojenosti. Jakým způsobem si o tom s partnerkou promluvit, aby vše vyznělo, jak má a dokázala se přimět k hubnutí?

  Děkuji za dotaz. Pokud jste odběratelem magazínu FC, těšte se na nové vydání Myšlením ke štěstí. Bude se Vám hodit. Oběma.

  Budu-li odpovídat obecně, lidé potřebují impulz k činu. Když ho nejsou schopni vyvolat zevnitř, žádají o něj zvenčí. To je vše. Ona pravděpodobně zhubnout chce, ale ví, že to nebude snadné (možná se o to pokoušela, a neuspěla). Chce Vás zaangažovat, podílet se aktivně na jejím úspěšném příběhu, podporovat ji, motivovat ji, žít s ní a nenechat ji selhat, padnout. Je to výborný způsob, jak utužit vztah, respektive dát vztahu význam.

  Možná si také nechce připadat hloupě, kdyby najednou změnila jídelníček či výběr v restauraci. Znám to sám, když jednou ročně vykonávám půst. Tehdy nekonzumuji nejméně deset dní nic jiného než pramenitou vodu, a také jsem rád, když je okolí se mnou na jedné lodi a před číšníky, rozpačitými nad mou prostou objednávkou, jedná samozřejmě. Berte to prostě jako týmovou věc.

  Až příště přijde s tímto nápadem, řekněte: „Jasně!“, sedněte si, sestavte plán, proberte jídelníček, co je třeba nakoupit, jak ji můžete sportovně podpořit (společný běh atd.) a vůbec jak tomu upravit volbu víkendů atd. Dejte nadhled „sankcím“ – zapečetění sladkých barů nebo zásuvek s čokoládou. Dejte řád vážení. Projděte obchody, vyberte odměnu – konkrétní oděv v menší velikosti atd. Udělejte z toho SPOLEČNOU věc.

  Nejenže vás to stmelí, jí to určitě pomůže, aby víc vydržela. A od té chvíle jí naopak vůbec nedávejte najevo, že Vám to je jedno. Ne, máme cíl, tak makáme! A odměníme se oba! Třeba nějakou dovolenou. Nebo novou věcí do bytu.

  Držím palce a pošlete pak fotku!

  Váš Petr