Jak přečkat moc dlouhé uzavírání minulosti?

  941 views
  - Reklama -

  S přítelem jsme sedm let. Já mám dvě už dospělé děti, přítel dva skoro dospělé syny ve své péči. Ale stále bydlíme každý zvlášť. Nejdříve jsme čekali, až kluci dochodí základku. Teď přítel čeká na rozhodnutí ohledně domu, ve kterém bydlí s matkou dětí společně, ale každý ve své půlce. Před lety se pohádali právě ve chvíli, kdy přítel žádal o připsání půlky domu, kterou svépomocí zrekonstruoval. Matka nechce nic v jeho prospěch udělat, navíc chce půlku přítelova domu i jeho sestra. Jak to přečkat?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete. Nikdo nejsme bez minulosti. Váš přítel se snaží vyřešit si svou minulost tak, aby se mohl věnovat přítomnosti, potažmo budoucnosti. Právní tahanice se vlečou mnohdy velmi dlouho, úměrně tomu, jak napjaté vztahy mezi lidmi jsou, potažmo jak velké komplikace chce jedna ze stran (nebo i víc) ostatním dělat. To je v tomto státě bohužel normální.

  Chápu, že čas běží, ale Váš přítel jedná správně a potřebuje Vaši podporu. Současná situace jen prověří Váš vztah, a pokud při něm budete stát, zpevní ho.

  Nenechte se otrávit, vpustit do svého vztahu negace, i o to může protistraně jít – rozbít to mezi vámi. Raději se TĚŠTE na to, co bude, až se vše úspěšně uzavře. Těšení se je nejlepší lék a generátor pozitivních emocí i v náročných chvílích.

  Ostatně, buďte i vděčná. Jestli Váš chlap dokáže obstát manuálně i při péči o dva kluky, je to člověk, na kterého se vyplatí počkat. Dokonce bych řekl: Pokud ten, na koho čekáte, za to takhle stojí, neříkejte času, který musí uplynout, čekání.

  Váš Petr