Jak se odpoutat od manžela, který odešel a ubližuje

  1 553 views
  - Reklama -

  „Jak se odpoutat od manžela? Nežijeme spolu od ledna, máme krizi dva roky, nechtěl nic řešit ani změnit život, od ledna si našel přítelkyni, já si myslela, že už ho mám vyřešeného, že ho v srdci nemám, ale mám. Jeho chování se změnilo o 360 stupňů, je zlý, má výkyvy nálad, někdy pozdraví, někdy ne, řekl mi, ať už si najdu chlapa, ať jsem šťastná. Péče o děti je na mě. Děti si bere sporadicky. Dala jsem už návrh na rozvod a on to zatím nepodepsal.“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Položte si otázku, proč ho asi „máte v srdci“. Nemyslím, že proto, abyste ve svém životě měla zlého člověka. Myslím, že proto, abyste měla přesný opak tohoto muže.

  Vyřešení v srdci neznamená, že zapomenete. Probůh! Naopak! Na takové lidi nikdy nezapomenout nesmíte. Představte si, že byste měla hořkou zkušenost s alkoholikem nebo manipulátorem a s rozchodem jste vypustila z hlavy a srdce, jak Vám s někým takovým bylo. Výsledek? Nechala byste si stejné typy vstoupit znovu do života. Tak dlouhé životy nemáme, abychom si mohli dovolit nezapomínat.

  Doporučuji Vám především svou knihu 100 nejkratších cest k Tobě, která je především o nalezení sebelásky, respektive sebe sama, a o tom, jak se přestat ztrácet v minulosti jen proto, že „nevyšla“. Celý život máte před sebou.

  A rozhodně byste si měla přečíst Cítit rozumem, myslet srdcem, kde řeším odpoutání se a hlavně pochopení, proč jsme takový vztah museli prožít a v čem je to dobré.

  Vaše srdce Vám určitě nesděluje: Potřebuješ někoho, kdo se nezajímá o Tebe ani o děti. Naopak, křičí k Vašemu rozumu: Potřebujeme naopak někoho, kdo se bude chovat opačně. Je dobré porozumět srdci, myslí to s Vámi dobře i tím, že nezapomíná…

  Váš Petr