Jak se před ženou neponižovat, a současně se o ni zajímat?

  1 239 views
  - Reklama -

  Před půlrokem jsem se rozešel s dívkou. Je pro mě důležitým člověkem, a tak jí chci být dobrým kamarádem. Nevím, zda o to stojí. Ano, mohl bych se ji zeptat napřímo, jenže ze zkušenosti vím, že nedostanu opravdovou odpověď, protože sama neví, nebo to nechce říct. Například, když jsme se rozcházeli, chtěla volnost a prostor, dal jsem jí ho, a byl jsem osočen, že jsem přestal bojovat. Když jsem bojoval, byl jsem osočen, že ji do něčeho tlačím. Je možné, že jsem nenašel střední cestu. Teď, i když spolu nejsme, tu chci pro ni být, ale nevím jak správně. Zároveň, abych se neponižoval, ale současně abych se nejevil, jakože se nezajímám. Poraďte.

  Děkuji za důvěru, s jakou mi píšete.

  Nečetl jste mou knihu Dvanáct srdcí, viďte? V ní vysvětluji základní rozdíly mezi muži a ženami, problémy ve vzájemném porozumění.

  Když jsem byl kluk a měl jednu z prvních známostí, podobně mě vytáčelo, že jsem neuměl najít vhodný timing na sex. Nevěděl, jak si o něj říct, aniž bych podlézal, doprošoval se, a také dívku nezanedbával. To byla podobná situace. Myslel jsem, že to vyřeší přímá komunikace. Zeptal jsem se tedy ve smyslu „Chceš?“, odpověděla: „Ne.“ A tak jsem o to neusiloval. Následně mi vyčetla, proč jsem se přestal snažit. „To Tě už nevzrušuju?“ obořila se na mě. Byl jsem z toho zmatený, až mi řekla větu, která zní trochu eufemicky, ale pamatuji si ji: „U ženy NE může znamenat MOŽNÁ, ZKUS TO A UVIDÍME.“

  Tehdy jsem pochopil, že žena je emoční stvoření a její rácio funguje poněkud odlišně. Postaví zeď ne proto, aby muž zůstal za tou zdí navěky, ale aby se přesvědčila, jestli má pořád partnera, který tu zeď rozbije. Ženy nechtějí muže zcela vychovávat. Chtějí, aby se sami dovtípili a udělali pro ženu automaticky to, co mají ženy ve své hlavě – kam muži nevidí. Z nerovné komunikace plynou jedny z největších problémů ve vztazích.

  Je třeba si uvědomit, že odlišní jsou nejen muži a ženy, ale také jednotliví jedinci navzájem. Vždy je lepší víc mluvit než mlčet. Raději opakovat, než doufat, že druhý automaticky pochopil.

  Každý má práh potřebnosti nastavený jinak. Všechny ženy nejsou nastavené shodně. Proto je důležité, aby Vám řekla, co je pro ni důležité. Přijměte to s pokorou a nesuďte to. Ať je jakákoli, je prostě svá a jediná. A stejně tak komunikujte Vy o tom, co Vám vadí nebo co Vám není jasné. Každý totiž ze svého pohledu vnímá jako jasné to, co má ve své hlavě. Ale do hlavy a melounu není vidět. Je nutné poklepat. Ve vztahu, a je lhostejné, jestli je partnerský, či přátelský, se to děje právě komunikací.

  Doporučuji Vám:

  • Nesuďte předem, co by Vám odpověděla. Nedomnívejte se. Ptejte se.
  • Ujistěte se, co po Vás požaduje a zda rozumíte správně.
  • Nikdy dopředu neusuzujte, že jaká byla doposud, taková bude vždycky. Právě komunikací se lidé mění, protože si uvědomují své nedostatky a potřeby druhých. Jinými slovy: Právě proto, že Vám její komunikace nepřipadá jasná, by ji měla projasnit – pokud o Vás stojí. Ale k tomu je zapotřebí, abyste jí to řekl.

  Přečtěte si mou novou knihu Cítit rozumem, myslet srdcem. Je o tom, jak více porozumět druhému. Pochopit, proč se chová tak, jak Vám přijde záhadné. Možná proniknete do její minulosti a objevíte, čeho se třeba bojí, nebo v čem Vás tolik potřebuje. Pokud jí s tím pomůžete, právě to Vás udělá dobrým kamarádem, nebo třeba i znovu partnerem.

  Váš Petr