Jak to, že uvnitř vztahu nevidíme chyby, které zvenčí vidí každý?

  1 145 views
  - Reklama -

  Měl jsem skoro sedm let přítele, brzy to bude rok, co jsme od sebe, ale jsme stále blízkými přáteli. On si našel nového přítele. Problém je v tom, že se kompletně změnil k horšímu a celé jeho okolí – nejlepší přátelé, rodina, já, kolegové z práce – vidí, že s ním ten člověk jen manipuluje. Chápu, že rodina někdy neschválí nového partnera, ale pokud všichni vidí víc, proč se ten dotyčný nezastaví a na chvíli nesundá růžové brýle a dobrovolně se žene do záhuby? Zahodí všechny své zásady, spálí mosty, naseká si dluhy, a to jen kvůli někomu, koho sotva zná?

  Děkuji za otázky i důvěru, s jakou mi píšete.

  Prosím, přečtěte si knihu Protože. Je to základní čtení pro ty, kteří zvenčí sledují vztahy druhých, mají na ně názor a diví se těm, kteří jsou uvnitř těchto vztahů a cítí to jinak.

  A také Vám doporučuji knihu Cítit rozumem, myslet srdcem. Ukazuje, jak všichni potřebujeme zkušenosti, které nemusejí být jen dobré, i proč je potřebujeme. Třeba to bude pro Vašeho expřítele dostatečná škola, aby jednou ocenil vztah, který měl s Vámi.

  Jinak, dovolte druhým, aby byli nedokonalí a dělali chyby. Chybami se učíme. Všichni. Mimochodem, zvenčí je velmi snadné soudit jakýkoli vztah. Proč? Protože v tom nemáme emoce, soudíme jen rozumem. Ale ti, kteří jsou uvnitř vztahu, jsou zaháčkováni emocemi, city, láskou. O to méně jednají rozumem.

  V mých knihách to je vysvětlené od A do Z. Přečtěte si je.

  Petr