Jak utnout vazbu s méně vyzrálým partnerem?

  1 575 views
  - Reklama -

  Dela mi hrozny problem odpoutat se od expartnera, ktery jeste neni tak daleko jako ja, aby mohl mit vazny a uprimny vztah. Trva to uz nekolik mesicu a porad jsme v kontaktu a nevim, jak to utnout. Na jednu stranu z nej citim, ze me ma porad rad, na druhou zase ne. Problem je, ze si me porad “udrzuje”, i kdyz si uz nasel jinou pritelkyni, a ja porad doufam, ze dospeje, i kdyz to chce vse urcite jen cas. Jak se pres to konecne prenest?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Je zvláštní, že na první pohled poznám člověka, který přečetl mou knihu Dvanáct srdcí. Co Vám jednoznačně doporučuji, je moje současná kniha Cítit rozumem, myslet srdcem. V ní tuto situaci popisuji.

  Předně byste si měla položit otázku: CO mi vlastně brání to utnout? Jestliže víte, že není schopen rovnocenného vztahu, proč má potřebu té „údržby“? A proč mu to dovoluji?

  Moje odpověď je v nové knize. Jste pro něj vzor. Jste silnější než on. Jste ten, kdo ho vždy přitahoval a přitahuje, kým by sám chtěl být. To je TO, co jej k Vám poutá. To je TO, čemu říkáte „má mě rád“. Já bych řekl: Obdivuje Vás.

  Jsem si jist, že přítelkyni, kterou nyní má, si vybral na základě svých momentálních preferencí, jež ho ale vzápětí ujistily o tom, že si nevybral ještě úplně dobře (jak Vy píšete: „není tak daleko“). Možná si vybral takovou, která Vás má v něčem „trumfnout“, možná si ji pořídil jako emoční náplast, jako ukázku pro okolí nebo pro Vás, že to bez Vás zvládne. Ale cítí, že Vy jste nad ní. Proto doufá, že to „nějak“ zase dáte dohromady. Ačkoli podle mě žádný plán ani dlouhodobé řešení nemá. On by prostě chtěl to, co není možné. A ví to.

  Proto ten rozpor ve Vašem těle, kdy cítíte přízeň i chlad. On by tak rád dal najevo, že Vás nepotřebuje, ale přitom Vás potřebuje enormně. Ovšem ne pro vztah, spíše pro vlastní růst – abyste mu pomohla odpoutat se od Vás.

  Tolik náhled do jeho situace. Vaše je odlišná. Jste jeho učitelka. Jste daleko před ním. To, co Vám opravdu schází, je rovnocenný partner. Kdybych tedy měl precizovat Váš stav, na jednu stranu máte roli učitelky, která tu má svého žáka, ale na druhou stranu jste již plně připravena na nový, lepší vztah. To je vysvětlení Vašeho „pouta“. Nepřemýšlejte jako učitelka, která má ve škole své žáky, a proto si myslí, že nemůže mít vlastní děti.

  Nový partner Vás přes minulost snadno přenese. V hlavě to máte srovnané. Jen cítíte jistý typ závazku, který je karmický (viz moje nová kniha). Ale ne proto, abyste spolu byli, nýbrž právě proto, abyste spolu být přestali.

  Jinými slovy: On dospěje právě tehdy, kdy budete mít nového partnera. Možná to pak s tímto expřítelem nebude snadné, bude povykovat, zlobit, vytvářet komplikace. Ale dospěje, díky Vám.

  Držím palce.

  Váš Petr