Jak začít milovat manžela, kterému jsem nevěrná?

  1 660 views
  - Reklama -

  Stalo se mi po třiceti letech manželství, že jsem se divoce a vášnivě zamilovala do jiného muže a byla manželovi nevěrná. Příčinou je vlažný vztah s hodným, spolehlivým člověkem, se kterým nás spojila péče o dítě a rodinu. Zamilovanost a vášeň jsem do vztahu nikdy nedala a ani neměla potřebu. Manžel mi odpustil a čeká, trápí se. Já váhám, zda odejít tam, kam mě to táhne, uvědomuji si, co ztrácím a co získám. Jsem ve smyčce emočního bláznění a nevím, jak z toho… Trápím se pro přítele a uklidním se, až když jsem s ním v kontaktu. Nejsem schopná tu pupeční šňůru k němu přestřihnout. Sama jsem dominantní manipulátor, přesto se k příteli chovám spíše podřízeně. Jak změnit sebe uvnitř a začít milovat manžela, nevím. Víte?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Pokládáte mi naprosto základní otázky, kterými se zabývám ve svých knihách. Je patrné, že jste je nikdy nečetla.

  Varoval bych Vás před dvěma přesvědčeními:

  • že si uvědomujete, co můžete ztratit a co můžete získat. Ne, neuvědomujete. Jen si to myslíte. Určitě jste tutéž situaci nikdy nezažila, tudíž nemáte ani tuto zkušenost. A patrně ani zkušenost opačné strany (co prožívá Váš partner). Já tomu říkám karmické zkušenosti – více v knize Cítit rozumem, myslet srdcem.
  • že jste dominantní manipulátor. Ten by mi nikdy nezaslal dotaz tohoto typu, natož aby se v jakémkoli vztahu choval podřízeně. Je-li někdo černoch, nemůže v nějakém vztahu fungovat jako běloch. Dominantní manipulace je způsob myšlení, který nelze vyměnit.

  Rozumím tomu, že chcete odejít za vichřicí, která zavála v bezvětří. Jdete za emocemi. Ale rozum by Vám měl vysvětlit, že každá vichřice časem oslabí. Pak se může stát, že zbude jen Vaše vzpomínka na vichřici. Neříkám, že se to stane, ale děsí mě Vaše protimluvy typu „neuklidním se, dokud nejsem s přítelem“ a „nejsem schopna pupeční šňůru k němu přestřihnout“. Ukazuje to na jeden z mnoha rozporů v nás – přemýšlíte o tom přestřihnout to, co Vám činí dobře. A obávám se, že tak činíte na obou stranách.

  Své knihy píšu proto, aby si lidé urovnali myšlenky ve své hlavě. Aby se nedali ovládat emoce, protože jsou jen dvě možnosti: Buď kontrolujeme své emoce, nebo emoce kontrolují nás. Nemyslím, že Vaším cílem je začít milovat manžela. Vaším cílem je konečně začít milovat sebe. Protože to, jak postupujete, je jeden velký zkrat. Více ve všech mých knihách.

  Petr