Jak zapomenout na toho, kdo mi tolik ublížil?

  2 327 views
  - Reklama -

  Potkala jsem muže, už po týdnu mi říkal, jak mě má rád a já uvěřila slovům a ne činům, pak začalo ubližování, manipulace, využívání mě, nakonec mi řekl, že někoho potkal, mě nepotřebuje, říkal, co s ní bude dělat, urážel mě, vysmíval se mi a já ho stále mám ráda a zároveň ho nesnáším, nepřeju mu lásku, mám pocit, že si ji nezaslouží a nedokážu na něj zapomenout, porovnávám se s jeho novou přítelkyní, přijdu si nedostatečná… Můžete mi poradit, jak na takového člověka zapomenout, prosím?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete. Možná Vás překvapím odpovědí, ale Vy NESMÍTE na tuto zkušenost zapomenout.

  Stala se Vám právě proto, aby se Vám vyryla hluboko do paměti. Abyste ji NIKDY nezapomněla. Jen tak už nikdy nedopustíte její opakování. A hlavně už nikdy nepřijmete toho člověka (ani žádného podobného) zpátky. Právě proto, že nezapomenete, si vypracujete instinkt, kdy podobný typ muže poznáte na hony daleko.

  Jednoznačně Vám doporučuji knihy 100 nejkratších cest k Tobě a Cítit rozumem, myslet srdcem. Časem oceníte setkání s tímto člověkem jako jednu z nejdůležitějších zkušeností, kterou jste v životě získala. Sice bolestivou, ale právě takové jsou ty nejdůležitější.

  Všechna negativa, která cítíte, Vám dal do hlavy on. Všechnu nulovou sebeúctu, všechno poměřování, všechny pocity, že se bez něj neobejdete a on je ten jediný. Pamatujte si to. Navždy. Už to nikdy nezažijete znovu. Věřte mi. (Pokud neuděláte tu strašlivou chybu, že mu po čase začnete odpovídat na sms a dokonce mu dávat novou šanci…)

  Váš Petr