Jen řeči, že jsem u něj na prvním místě! Jak to mám změnit?

  1 143 views
  - Reklama -

  Můj přítel mě neustále zraňuje. Tvrdí mi, že jsem u něj na prvním místě, ale vůbec se tak nechová. Velmi často chodí s kamarády do hospody a po akcích, beze mě. Ale když chci já, abychom spolu něco podnikli, má kolem toho hodně řečí a většinou se to neuskuteční. Když ho nejvíce potřebuji, tak ho nemám, nemá čas. Jednou jsem mu ublížila, byla to veliká chyba a já si to uvědomuji, ale bylo to v době, kdy se o mě vůbec nezajímal a ani si na mě neudělal čas, to ale není omluva, já vím. Už si vážně nevím rady, i když jsem mu už vše řekla, že mi to ubližuje, furt to nechápe. Miluji ho a nechci ho ztratit, neměl byste radu, co dělat? Jak s ním mluvit?

  Děkuji za dotazy i důvěru, s jakou mi píšete.

  Potřebujete dvě informace: 1) knihu 250 zákonů lásky, 2) knihu Dvanáct srdcí.

  První kniha Vám vysvětlí, proč mluvíte o příteli, a ne o partnerovi. A měl by si to přečíst i on. Pak pochopíte, jestli jste schopni k sobě vůbec najít cestu, respektive jestli on dokáže pobrat to, co je podstatou partnerského vztahu.

  Druhá kniha Vám ukáže, proč se tak chová. Je o vyzrávání muže, který si musí nejprve projít těmito učednickými stádii, aby si uvědomil, o koho může přijít.

  Mezi Vámi a Vaším pseudopartnerem zeje obří propast, daná ani ne rozdílem ve vašich chováních, ale spíše ve vaší vztahové vyspělosti. Pokud Váš popis odpovídá realitě, nemám Vám co vytknout. Jestliže se totiž neprobral ani poté, co jste mu „ublížila“, zjevně pořád nechápe hodnotu tak vyzrálé partnerky a rozdíl, který by mohl poznat v okamžiku, kdy byste od něj odešla. (A k tomu spějete.)

  To, že ho milujete, je evidentní z toho, že se snažíte bojovat a budovat. Jediné, co bych rozporoval, je Váš pojem „nechci ho ztratit“. Podle mě jste ho ještě nezískala. A pokud ve vašem vztahu někdo někoho ztratí, může to být jedině on. Protože s jeho odchodem Vy určitě neztratíte. To, co Vám totiž schází, není schopnost milovat, ale pocit, že jste milována. A to se neprojevuje slovy („Jsi u mě na prvním místě“), ale fakty, činy, důkazy. Ať Váš přítel mlčí a jedná. Ať to, že jste u něj na prvním místě, UKAZUJE.

  Moje rada tedy zní: Přečtěte si obě knihy. Posunou Vás dopředu. Začnete s ním jednat tak, jak si zaslouží – tedy tak, jak se k Vám sám chová. Metoda zrcadlení je to, co mu pomůže, protože si uvědomí, co sám dělá. Ale to už předbíhám.

  Nemám o Vás strach. Budete mít jednou skvělého partnera, protože jiného už do své blízkosti nepřipustíte. Momentálně jste ale jako rádiový vysílač, který vysílá snahu a nedostává žádnou odezvu. Protože rádiový přijímač (on) je vypnutý. Zapnout se musí on. Ale k tomu si nejdříve musí uvědomit, že to za to stojí. To on zatím neví.

  Pokud není trouba, pochopí to. Pokud je, z dlouhodobého pohledu Vám chybět nebude. Snadno ho někdo nahradí. Někdo, koho budete milovat ještě mnohem víc, protože opravdovou lásku bude nejen brát, ale i přinášet.

  Váš Petr