Jsem o 18 let starší. Má to budoucnost?

  1 926 views
  - Reklama -

  „Věkový rozdíl mezi přítelem a mnou je 18 let, já jsem ta starší. Rozešli jsme se po 4 letech kvůli SMS v mobilu a rozdílným zájmům, hádkám. Pár měsíců bez komunikace, odstěhoval se. Teď má byt, zve mě k sobě na večeři, chodíme na procházky, občas je sex a je to hezký. Ale řekl mi, že jsem ho zklamala a už mě nemiluje a budu jen kamarádka. Přitom mi volá každý den několikrát a já ho stále miluju a fyzicky se přitahujeme, změnila se i komunikace, mluvíme spolu hezky a jinak. Dělá věci, co předtím nedělal. Proč se takhle chová? Má to nějakou naději na návrat, a pokud ano, jak bych se měla chovat teď? On děti nechce, má rád klid, je to takovej trochu narcis, ale umí být i hodnej. Nedaří se mi ale ani se od něj úplně odpoutat…“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Váš vztah se patrně posunul do roviny, v jaké mu vyhovuje. To znamená, kdy se ocitl bez kontroly a sám si určuje pravidla hry. Stal se z něj ten, kdo vztah řídí, zatímco Vy jste ta, kdo „má být ráda“, že vůbec nějaký vztah je. Je možné, že předtím se cítil on ten dole, podřízený, kdo má následovat, kdo má plnit nějaká očekávání, kterých doposud nedozrál. Tak většinou uvažují výrazně mladší muži (o jednu generaci) ve vztazích: mají pocit, že „nejsou tak zkušení“, že „nemají takový rozhled“, že jsou trochu „pro smích kamarádům“, na druhou stranu si to kompenzují vnitřním ujištěním, že „beztak to na dlouho nebude, alespoň si užiju“. Netvrdím, že to musí být případ Vašeho přítele, ale často to tak je.

  Současně je však takový věkový rozdíl pro kluka výzvou. CHCE být lepší než Vaši vrstevníci, CHCE být dobrý milenec, CHCE být pořád preferovaný. To z něj může udělat opravdu dobrého partnera. Musí ale projít transformací, kterou podle mého názoru Váš přítel prochází. Potřebuje se pozicovat tak, aby se cítil dobře, netlačeně, že on (pejskařskou terminologií) venčí Vás, ne Vy jeho. Může mu vyhovovat iniciativa na jeho straně. Proto bych Vám doporučil to nejjednodušší a nejkrásnější – prostě se nechat hýčkat.

  Ženy ve Vaší situaci se někdy, pokud jsou mršky, uchýlí i k malé lsti. Začnou méně brát telefon, odpovídat na SMS, nemít tolik času, zkrátka vyvolají dojem, že do hry vstoupil ještě někdo další. Tím z transformujícího se kluka udělají velmi rychle dospělého a záhy jednajícího muže činu. Pokud stojíte o návrat, tudy vede cesta, ale pšt, jen mezi námi, já Vám to neradil… 🙂

  Mnoho mužů, a to bez ohledu na věk a věkový rozdíl, žije v přesvědčení, že „žena za mě může být ráda“, a proto ochabují v komunikaci atd. Vše se změní v okamžiku, kdy o ženu začnou přicházet. Najednou jsou těmi akčními, pozornými a cokoli slibujícími.

  Myslím, že jste v hezké fázi a nechte na něm, jak se rozhodne. Jen ať „dospívá“. Žádné odpoutávání a s velkým nadhledem berte i jeho vyjádření, že nechce děti. Žádné „dítě“ nechce děti. Změní se to obvykle tehdy, kdy dítětem přestane být. Uvidíte.

  Váš Petr