Jsem Tebou nasycený, řekl. Proč už po pár měsících?

  1 285 views
  - Reklama -

  „Mám nový, čtyři měsíce dlouhý vztah. Před pár dny jsem se od partnera dozvěděla, že je mnou nasycený. Už nějakou dobu jsem si všímala, že už se ke mně nemá tak, jak tomu bylo asi první dva měsíce. Snažím se s ním o tom mluvit, ale dostane se mi maximálně posměchu, že si vůbec tohle můžu myslet, a žádného porozumění a konstruktivní
  konverzace. Obvykle za všechny problémy můžu já a prý hledám samé problémy. Přitom mi jen chybí ta fyzická náklonnost, jemu to takhle ale prý stačí. Cítím se odstrčená a zraněná. Připadá mi tohle jako scénář po alespoň roce vztahu, ne po čtyřech měsících. Je to špatné? Co s tím?“

  Děkuji za dotazy i důvěru, s jakou mi píšete.

  Primárně nevnímám problém v nedostatku fyzické náklonnosti, spíše v náklonnosti vůbec. Vůbec nezáleží na tom, co konkrétně Vám schází, ale jak na to reaguje partner. Jeho přístup mi přijde nepartnerský a nehodný pokračování.

  A když půjde k příčině samotného zvadnutí náklonnosti, obávám se, že přítel si Vás jednoduše vybral na základě vzhledu a fyzické přitažlivosti. Ta vždy pomine, protože člověk se okouká. Každý člověk, kdybychom rozložili jeho pokožku, zabírá jen dva metry čtvereční. Kdo si tedy vybírá jen podle zevnějšku, vybírá si podle velmi omezeného předpokladu a navíc takového, který den za dnem stárne.

  Pro mě by to ale byla užitečná informace. Věděl bych, že je zaměřený povrchně (na pokožku – povrch člověka), a příliš se už nezajímá o nitro. Takto se dlouhodobý vztah nevybuduje, protože kdo volí partnera jen podle vzhledu, ten se ho opravdu nasytí i mnohem dříve než za dva měsíce. Někdo i za pouhou jednu noc.

  Doporučuji Vám knihu Dvanáct srdcí, která je o procitání mužů z tohoto chlapeckého přístupu, a knihu Cítit rozumem, myslet srdcemkterá vysvětluje, proč takové zkušenosti v životě potřebujeme.

  Petr