Kauza milování: Buď bude po mém, nebo Tě nemám rád

  1 195 views
  - Reklama -

  „Přestože jsem přečetla skoro všechny vaše knihy a hodně mi otevřely oči, tak jsem se setkala s mužem, o kterém vůbec nevím, co si mám myslet a kam ho zařadit. Muž, pěkný a inteligentní čtyřicátník, který mne v začátku našeho seznámení naháněl a projevoval zájem i o milenecký vztah se mnou, se potom hodně rozzlobil, když jsem já projevila zájem o milování s ním. Řekl, že mne rád nemá a milování se mnou nechce, a vůbec, že má rád jiné milování, než které mám ráda já. Uzavřela jsem tedy kapitolu. Z jeho strany ale nahánění nepřestalo, a i když jsem už nebrala ani telefony, stále volal a volal, a že se mnou chce jen kamarádit. Co to je? Proč se takhle chová?“

  Děkuji za dotazy a důvěru, s jakou mi píšete.

  Jestli jsem správně vyrozuměl, tomu muži vadilo, že jste měla jiné představy o milování s ním. Neznám jeho pohled nebo skutečné příčiny takového chování (někde v minulosti), ale znám mnoho mužů, kteří si dopředu vymiňují dominanci ve vztahu, a to různými způsoby. Například si usmyslí, že nepřijmou jiné milování, než jaké si předsevzali. A ženu hodnotí podle toho, jestli jim a priori nějaké speciální přání splní. Konkrétní příklad: Znal jsem muže, který po ženě vyžadoval orální sex až do konce, byla to jeho priorita už při seznámení a obvykle to zaonačil takto: „Víš, mám jednu takovou úchylku a žádná žena mi ji není ochotna splnit. Myslím, že ani žádná pořádná žena vlastně neexistuje.“ A tím ženu vmanipuloval do druhu milování, které jí nevyhovovalo, ale ona s ním automaticky spojovala svou sebehodnotu.

  Tyto nároky se pak stupňovaly (do dalšího stupně poněkud dominantního milování) a vztah se měnil v pohádku o uchu džbánu, s nímž se tak dlouho chodí pro vodu, až se utrhne.

  Můj názor tedy je takový, že pokud jste se neshodli už v tak bizarních věcech a on tvrdil, že Vás pak nemá rád, pak asi nemá smysl trávit debatou o něm víc času. Byl to poněkud neobratný začínající manipulátor a sobec, který chce ve Vás znovu vyvolal pocit, že je ten správný, doprošovat se, případně po čase zase vyhrožovat.

  Jeho vzhled, inteligenci a věk bych s tím vůbec nespojoval. Tohle dělají i muži nehezcí a nevzdělaní napříč věkovou škálou.

  Spíše věnujte pozornost mužům, kteří staví vztah na něčem víc než jen milování.

  Petr