Kostlivec jménem Prostituce. Může mi vzít životní lásku?

  894 views
  - Reklama -

  Byla jsem pet let sama, mlada samozivitelka. Dva roky jsem se zivila prostituci, jelikoz jsem nemela nazbyt. At si kdo chce rika, co chce, brala jsem to jako zdroj financi. Uz jsem davno za tim, ziskala jsem mnoho psychickych zkusenosti. Pred pul rokem jsem potkala bajecneho chlapa, ktery se to ted dozvedel. Nas vztah tim utrpel, co se tyce ciste ryzi naklonnosti. Rekl, ze to chce zvladnout, ale je to pro nej obrovska rana. Vsechno chapu, jen mam obavu, jestli je vubec mozne, aby se vse vratilo do normalu. Zdali se to da skutecne prejit bez nasledku na moji osobu, potazmo nas vztah celkove. Mame velmi uprimny vztah, jsme partaci, a proto doufam, ze to byla ta nejvetsi zkouska!

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete. Jednoznačně doporučuji knihu Protože, kde takový případ detailně řeším (strana 141).

  Ano, je to zkouška. Je na Vás, abyste pochopila jeho, a je na něm, aby pochopil Vás. V zásadě je důležité je pouze to, jestli pro Vás je tato profese (a všechny souvislosti, které z ní vyplývají, viz kontakt s bývalými klienty atd.) minulostí a jste připravena adekvátně řešit i všechna negativa (nárokování si Vašeho těla bývalými klienty, kdyby Vás náhodou potkali na ulici; posměšky okolí, které o tom vědělo; odrazování Vašeho partnera třeba i vlastními rodiči, jakmile se to dozvědí). S tím se budete muset vyrovnat oba.

  Já to ale nepovažuji za nic katastrofálního. Každý máme svou minulost a je to jen o vás dvou, do jaké míry se chcete babrat v něčem, co už je pryč. Alfou a omegou je, zda jste byla upřímná, něco nezamlčovala, protože to časem může vyplavat a on se může cítit zrazený. Jen mu naložte realitu, ať ví, s čím jste se musela v životě vyrovnat i Vy.

  Pokud je slabý, buď hned odejde, nebo Vám to ve slabých chvílích bude připomínat. Pokud je silný, bude za Vámi stát v dobrém i zlém. Je to o jeho síle, ne o Vaší. Teď ukáže, jaký je. Buďte za ten test vděčná. A nedělejte nic, čím byste ho zbytečně provokovala. Vyříkejte si, co Vám, nebo naopak jemu vadí, v čem chce například upřímnost a otevřenost, jak spolu máte komunikovat, prostě tohoto starého ducha zlikvidujte tak, že si na něj společně co nejvíc posvítíte, a tím mu vezmete jeho sílu.

  Ale o tom už je kniha Protože. Držím palce.

  Váš Petr