Lež, nevěry, facky. A já nevím. Proč tápu?

  1 090 views
  - Reklama -

  Partner mi během celého našeho jedenáctiletého vztahu několikrát lhal a několikrát mě podvedl. Třikrát jsem mu odpustila, teď se bohužel neudržel a dokonce jsem dostala pár facek. Tvrdí, že všeho lituje a chce nás, jako rodinu, zpět. Je úžasný táta, byl skvělý partner, ale už mu nedokážu věřit. Děti ho milují, já nevím, co k němu cítím, ale bojím se ho opustit, i s ním zůstat. Co mám dělat?

  Děkuji za dotaz. Mám obavu, že jste ho psala ve velkém rozrušení, protože mi zadání nedává moc smysl. Nevíte, co cítíte, bojíte se odejít i zůstat a ptáte se, co máte dělat.

  Chtělo by to urovnat si myšlenky. Uklidnit se. Dát si kávu. Zapojit vedle zjitřených emocí rozum. (O tom je celá moje nová kniha Cítit rozumem, myslet srdcem.)

  Chápu, že vám záleží na dětech, ale Vy jste taky člověk. Myslíte si, že je úžasným tátou jen podmínečně – to znamená, pokud s ním nebudete, najednou úžasným tátou nebude? To by možná tak úžasný táta nebyl, ne?

  Neznám jeho pohled, nevím, co v něm vyvolává takovou potřebu Vám ubližovat. Ale jedno mě zarazilo. Patrně nemáte vůbec žádnou z mých knih. Kladete malé otazníky k větám, které v knihách obsáhle vysvětluji. Třeba:

  • proč – když mu odpouštíte – se situace stále zhoršuje a dochází už i na násilí.
  • proč nyní ustupuje a chce Vás zpátky, sotva jste se ocitla na vážkách, zda odejít.
  • proč jste schopna použít současně „úžasný táta“ a „dostala jsem pár facek“, když fackování matek se obvykle neřadí mezi vzorová jednání úžasných tátů.

  Právě proto, že lidé nejsou schopni utřídit si myšlenky, a pak nevědí, kudy vede správná cesta, jsem, milá tazatelko, začal psát své knihy. Jsou psané tak, aby se čtenář zastavil a přemýšlel i trochu jinak než standardně. Moje doporučení, které Vám v této fázi určitě neuškodí, tedy zní: Vemte si kteroukoli z mých knih, která Vám připadá svým zaměřením nejbližší, a čtěte.

  Přestanete pochybovat, CO vlastně cítíte k člověku, který Vás fackuje, PROČ se zdráháte opustit někoho, kdo Vám tolikrát lhal a tolikrát Vás podvedl, s odstupem a nadhledem si na důležitém rozcestí uvědomíte, CO kterým krokem získáváte, a co ztrácíte. Ty knihy Vám pomohou pochopit jeho i sebe. Myslím, že přehodnotíte i výraz „byl skvělý partner“ ve spojení s „několikrát mi lhal a několikrát mě podvedl“, zvláště když nepomohlo ani „třikrát odpustit“, a ještě se to zhoršilo.

  Vystupte ze své bubliny a podívejte se na ni zvenčí. Knihy Vám toto dopřejí.

  Petr