Mám blok v hlavě kvůli bývalému. Proč neoceňuji současného?

  1 777 views
  - Reklama -

  „Mám dotaz ohledně lásky a zamilování. Měla jsem dvouletý vztah, který jsem ukončila s tím, že chci ještě něco zažít, a dodnes si říkám, zda to bylo správné. Už čtyři měsíce mám jiný vztah, ale pořád přemýšlím nad tím předešlým (který byl i můj první vztah). Jde o to, že po rozchodu přišly ošklivé věci od bývalého, který se začal chovat tak, jako by mi chtěl jen co nejvíc ublížit, a všichni z mého okolí mi říkali, že mi celý vztah jen ubližoval a já si to neuvědomovala. A po tom všem jsem se nějak uzavřela a teď s nynějším přítelem neumím tolik otevřít své srdce. Ne tolik, kolik jsem dávala lásky v předešlém vztahu. Nynější přítel se ke mě chová krásně, ale já prostě nevím, jak odstranit blok z mé hlavy. Který vím, že mám…“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Zjevně jste nečetla žádnou mou knihu. Proto jste udivená, jak se někteří muži dokážou chovat po rozchodu a proč se takto mstí (kniha Cítit rozumem, myslet srdcem), proč to, co máme v srdci, tak zásadně souvisí s předchozím vztahem (kniha Protože) i co by Váš současný partner měl dělat, aby Vám tento blok odstranil (kniha 250 zákonů lásky).

  Kniha 100 nejkratších cest k Tobě je o tom, jak se vypořádat s minulostí. A kniha Dvanáct srdcí je o vyzrávání člověka postupem vztahů.

  Jen sumář:

  • Váš expřítel se Vám sice snažil ublížit, ale to jen proto, že neunesl svou prohru a projevil tak slabost, ego, pýchu, kterou se aktuálně nepochybně trestá sám.
  • Váš blok v hlavě (a srdci) je naprosto přirozený a správný a jde o reakci na to, co se stalo v minulosti – důsledek zkušenosti, kterou jste nabrala a kterou už nehodláte opakovat.
  • Váš přítel jen potřebuje pochopit, co se Vám v minulosti stalo, a pak si Vaše jednání nebude brát osobně. Pokud si ho osobně vezme, mohl by odejít, a tím by Vás dostal na dno úplně, protože by si každý ťukal na čelo, jak jste si mohla nechat utéct správného partnera jen kvůli myšlenkám na nesprávného.

  Ale o tom jsou moje knihy. Nebojte se jich. Pomohou Vám.

  Petr