Mám chtít zpátky někoho, s kým se hádám?

  1 837 views
  - Reklama -

  Rozešla se se mnou přítelkyně, máme spolu dítě a já mám v sobě rozpor. Nevím, jak se zachovat. Přivádí mě do varu, že se na něčem dohodneme a ona to pak třikrát změní, a dozvím se to, až když jí zavolám. Pak mi to dokáže vysvětlit, uklidním se, ale stačí zase jeden nezvednutý telefon a ve mně to znovu vaří. Nelíbí se mi to, nechci vnášet mezi nás už více negativní energie, nebo se cítit jako méněcenný.

  Děkuji za důvěru, s jakou mi píšete. Nicméně vidím několik nesnází v samotné struktuře Vašeho psaní:

  1. Ptáte se: Jak se zachovat? Problém je, že současně píšete: Přítelkyně se rozešla se mnou. Otázkou tedy je, jestli změna Vašeho postoje dokáže změnit situaci, v jaké jste – jestli se k Vám přítelkyně bude vůbec ochotna vrátit.
  2. Jako hlavní problém uvádíte nějaké nejasnosti mezi vámi dvěma, ale jen třemi slovy jste se zmínil o tom, že spolu (mimochodem) máte dítě. Pokud pro Vás to dítě není „mimochodem“, pak by mělo být klíčovým důvodem k tomu, abyste si spolu sedli, vyjasnili si, co vám na druhém vadí a změnili to. Nemám rád, když ego člověka přebíjí jeho odpovědnost.
  3. To, že se lidé neshodnou a mají spolu problémy, je běžné. Jsou to přece dvě odlišné bytosti. Neznám postoj Vaší (ex)přítelkyně, tudíž musím pracovat jen s Vaší interpretací skutečnosti, ale předpokládám, že důvodem jejího odchodu jsou Vaše emotivní reakce na její chyby. Docela by mě zajímalo, jak se projevují, když to vede k jejímu odchodu. A také zda si uvědomujete, že tím, jak spolu (ne)řešíte problémy, působíte na Vaše dítě.

  Proto Vám doporučuji sejít se s přítelkyní a uvědomit si, že jste za prvé rodiče, za druhé partneři, kteří nemohou stát proti sobě, ale na stejné straně, a za třetí že problémy jsou od toho, aby se řešily, ne aby se od nich utíkalo. Na druhou stranu, pokud nejste schopni spolu vyřešit tak banální problémy, jak chcete spolu řešit problémy zásadní?

  Nebo spolu dokážete vyřešit JAKÝKOLI problém? Ano? Tak mi to dokažte!

  Zkuste, prosím, začít fungovat jako spoluhráči, ne soupeři. Vyřešte si komunikační šumy spolu, analyzujte si příčinu svých problémů a hlavně se přestaňte zabývat tím, kdo je víc méněcenný nebo ublížený. Zkrátka krok po kroku podle mé knihy 250 zákonů lásky.

  Váš Titanic narazil do ledovce. Začněte jednat konstruktivně a hlavně spolu. Ne proti sobě. Jinak se potopíte všichni i s ním.

  Váš Petr