Mám obětovat syna kvůli vztahu na dálku?

  912 views
  - Reklama -

  Mam rok pritelkyni. Ja ziju ale 280 km daleko a mame tak zatim vztah na dalku. Vidame se pravidelne kazdych 14 dni. Ja mam maleho syna. S pritelkyni bychom chteli spolecne ziti, ale ja bych se musel odstehovat za ni 280 km daleko od syna. Mivam ho 3x az 4x v tydnu. A ja mam nyni velky vnitrni strach, abych o sveho syna do budoucna neprisel. Tim, ze bych se s nim vidal kazdych 14 dni o vikendu. Bojim se, aby o me neztratil zajem, nebo aby mi to treba jednou nevycetl, ze jsem ho opustil a radeji jsem se odstehoval za „tetou“ a jejimi dvema detmi. Muj syn je uzasny a vesely kluk. Myslim si, ze s vekem, kdy bude vetsi a bude chtit travit vice casu s kamarady venku, me uz nebude tolik potrebovat. Jak se s timhle mam, prosim, poprat?

  Děkuji za dotaz a důvěru, s jakou mi píšete. Máte úžasné srdce. Nerad vydávám příkré doporučení, nicméně udělám to. Já Vám nedoporučuji, abyste se v této fázi odstěhoval, pokud nemáte jakékoli přijatelné kompromisní řešení. Věřte, že by Vás to mrzelo každý okamžik, co byste si hrál s jejími dětmi – napadalo by Vás, že jste vlastně špatný táta, protože stejně „zanedbáváte“ svého syna. Nedělejte to, prosím. Jinak se to obrátí i proti Vaší přítelkyni a dokonce i proti jejím dětem. Nikomu to nepomůže.

  Já pochopitelně nevím, jestli Vás syn akutně potřebuje, nebo ne. Ale z toho, co píšete, je patrné, co potřebujete Vy. Vy potřebujete jeho. Vy potřebujete vědět, že děláte pro něj maximum. To je mimořádné u chlapa. A Vaše přítelkyně by si toho měla cenit.

  Chápu, že ona vidí ve Vašem předchozím vztahu ohrožení, i možná v synovi. Pro ni to může být narušitel, který stojí Vám a jí ve štěstí. Já ale tvrdím, že je to naopak. On Vás dělá šťastným, a právě proto jste tak přitažlivý pro Vaši přítelkyni – jste prostě v rámci možností dobrý táta.

  Oba jste na prvním místě rodiče. Karty jsou rozdané takto. Musíte hledat takové řešení, abyste se buď všichni koncentrovali blízko Vašeho syna, nebo abyste Vy byl schopen pendlovat, a podobně. Neznám detaily, možnosti, kořeny Vaší přítelkyně a jejích dětí. Netuším, jak dlouho spolu jste, zda na Vás přítelkyně tlačí, jak vůbec snáší Vaši minulost.

  Přijměte to, prosím, pouze jako moje subjektivní doporučení. Neznám konkrétně Vaši situaci a potřeby Vaší přítelkyně. Ale je mi jasné, co potřebujete Vy. Také neznám, jak vycházíte se svou expartnerkou, maminkou syna – zdali by byla schopna Váš přesun pryč interpretovat synovi ve smyslu „Tatínek se na Tebe vykašlal, podívej“. To všechno hraje roli.  Ale Vaší přítelkyni mohu blahopřát k chlapovi, který takto přemýšlí o vlastním dítěti.

  Mimochodem, myslím, že Vám i přítelkyni by velmi pomohla kniha Cítit rozumem, myslet srdcem. Zvažte ji.

  Váš Petr