Manžel se uzavřel, život se mu sype. Jak mu pomoci?

  1 262 views
  - Reklama -

  „Manžel se uzavřel a už několik měsíců komunikuje jen minimálně, řekl mi, že mě přestal milovat a jeho láska ke mě vyprchala a neví, co s tím. Když navrhnu, že odejdu, řekne, že dělám závěry. Když navrhnu nějaké řešení pro záchranu vztahu, odmítne s tím, že nemá na nic sílu. Chce, ať ho pořád někam netlačím, a dám mu klid. Jenže ten klid trvá už od září minulého roku a nic se nezměnilo. Je pro mě a mou dceru těžké v tom žít. Jsem mezi rozhodnutím od něj odejít, anebo zůstat a vyčkat. Přijde mi, že je vyhořelý z práce, života. Tento rok mu bude 42 a od 40. roku se to sype a sype. Odmítá jakoukoliv pomoc, s terapií nebo čímkoliv na něj nemám chodit. Co mám dělat?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Odpověď je prostá: Nezměníte člověka, který nespatříte ve svém jednání žádnou chybu.

  To je vše.

  Jeho problému se říká negativní zacyklení. Má negativní myšlenky, protože se mu všechno sype. A všechno se mu sype, protože má negativní myšlenky. Je to kruh. Ostatně i o Vás a dceru dříve či později přijde, protože má negativní přístup.

  Dokud nepochopí souvislost mezi svým konáním a výsledky, bude se mu sypat všechno dál. Detailně to popisuji ve své knize Cítit rozumem, myslet srdcem. Měl by si ji přečíst v první řadě on.

  Jeho negativní myšlenky se nezmění samy. Musí je změnit on. Je v polovině života, žádný veterán, a to nejsnazší je rezignovat a vidět příčinu všude kolem sebe. Příčina je v něm. On ji musí najít, ale v první řadě ji musí CHTÍT hledat. Pokud NECHCE, můžete čekat věčnost a on nic neudělá. V uvedené knize píšu o událostech, které zaručeně přijdou v jeho situaci – a které přijdou právě proto, aby jím pořádně zatřásly a probudily ho. Když toho není schopen on sám.

  A otázka na Vás je pouze ta, zda mu CHCETE být po boku, nebo ne. Nevidím do Vás, do velikosti Vaší lásky a oddanosti. Uklidním Vás však, že jeho negativita není reakcí na Vás nebo Váš vztah. Jeho negativní přístup k Vám a Vašemu vztahu má příčinu jinde. V něm. V jeho postoji. Jakmile ho změní, změní se i Váš vztah. V knize to obsáhle popisuji.

  Jsem si jist, že Vy ani Váš partner jste nikdy nečetli mé knihy 250 zákonů lásky, Dvanáct srdcí, 100 nejkratších cest k Tobě ani Protože. Do takové slepé uličky by se totiž on nedostal. Ale cesta ven z ní samozřejmě vede. Jen záleží na jeho OCHOTĚ.

  Váš Petr