Měl bych od ní dostat novou šanci, pokud jsem se změnil?

  1 181 views
  - Reklama -

  Všude ve svých publikacích píšete o tom, aby partner opustil špatný vztah, špatného člověka, aby tím dal příležitost najít si toho správného. Co když ale ten partner, který byl opuštěn partnerkou, jde do sebe, překope své životní hodnoty, poučí se ze svých chyb, učí se, čte, dělá vše pro to, aby se stal někým, kým opravdu chce být? Má možnost, aby se partnerka vrátila? Nebo má také hledat již jinou partnerku pro lepší život? Jak se říká, nikdy nevstoupíš do stejné řeky dvakrát, ale ta řeka již stejná není. Její tok je klidnější, hladina třpytivější a je v ní konečně život. Je toto důvod k návratu, ke kdysi špatnému partnerovi?

  Děkuji za dotaz a hlavně krásný příměr. Nejprve upřesním Vaši interpretaci: Já píšu (na to zřejmě narážíte), že bychom neměli dávat druhou šanci stejnému člověku. Důležité je pochopit, co myslím termínem STEJNÝ ČLOVĚK. Současně totiž dodávám, že novou šanci klidně má smysl dát stejné osobě, stejné tváře a stejného rodného čísla, jen nesmí být stejná. Jinými slovy: Chceme-li dát někomu novou šanci, ať jde o jiného člověka. Ne nezbytně jinou osobu, ale ať je ten člověk ponaučený, zmoudřelý, zkrátka jiný.

  Tedy zcela souzním s Vaším pohledem.

  Nedoporučuji vracet se do vztahu k člověku, který se nezměnil (zůstal stejným). Kdo se ponaučil ze svých chyb a maká na sobě, mění se, a to pozitivně. Z mého pohledu to důvod pro novou šanci je, ovšem je tu nějakou ALE:

  1. Partnerka už si mohla najít někoho jiného, lepšího. Pak by návrat nedával smysl.
  2. Partnerka sama se neposunula, takže nemusí chápat, proč by měla dávat novou šanci ponaučenému člověku.
  3. Nezáleží vůbec na mém doporučení, ale na tom, jak to vnímá partnerka. Ona může být natolik zhrzená nebo zraněná, že už prostě téže osobě novou šanci nedá, i kdyby se stokrát ponaučila. Už prostě muži nevěří. To je problém každého pozdního uvědomění si chyby.

  Tématem se obsáhle zabývám v nové knize Cítit rozumem, myslet srdcem, protože jde o karmický vztah, který člověka mění a ovlivňuje jeho budoucí osud. Přečtěte si ji. Pokud se zlepšení týká Vás osobně, pak blahopřeji. A pamatujte, že jste to nedělal jen kvůli ní, ale primárně kvůli sobě. A pokud Vám dá novou šanci, ne abyste ji promarnil. Další by už určitě nepřišla.

  Váš Petr