Musím do roka otěhotnět, on váhá. Jak si to vyložit?

  886 views
  - Reklama -

  „Po vztahu s manipulátorem jsem si vydechla, načerpala síly a objevil se nový člověk v mém životě. Hned na začátku říkal, že je ženatý, ale že spolu již delší dobu nežijí a rozvod je v plánu, ale syna chce do střídavé péče. Syn mě má moc rád. V únoru moje tělo začalo hlásit přechod a můj doktor mi řekl, že do roka bych měla otěhotnět, jinak nebudu muset vlastní dítě stihnout. Společně jsme situaci probrali, ale nic neřešil. V dubnu na moje 40. narozeniny jsem začala apelovat, znovu jsme si o situaci povídali a opět se nic nestalo. Dnes jsem se s ním rozešla a on po mně chce, abychom si opět povídali, že přece naši situaci musíme nějak vyřešit. Ale řešit situaci by měl přece on! Nejsem vdaná a minulost mám vyřešenou! Je to tak?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Je dobře, že Váš partner byl schopen si s Vámi povídat. Bohužel na vztah je to trochu málo. Vztah není jen o slovech, ale hlavně o činech. Slovo neznamená nic, dokud mu člověk nedá obsah svým činem. Jestliže čin je to, co mu schází, nemá smysl o tom déle mluvit.

  Nemám rád váhavce, kteří se s rozchodem pokaždé proberou. Jejich slova jsou stejně prázdná jako jejich návrhy řešení problémů. „Přece naši situaci musíme nějak vyřešit.“ To prohlásil a já nechápu, nač si stěžuje. Vy jste ji vyřešila přece nejlépe, jak jste mohla. Muž, který několikrát po sobě nepochopí obsah Vašeho apelu, by měl v první řadě přemýšlet především o vyřešení své „nedoslýchavosti“ a neochoty jednat.

  Navíc Vy zmiňujete svou vyřešenou minulost. Ale to je, myslím, ten poslední problém, který byste vůbec měla zmiňovat. Tady jde mnohem víc o vyřešení přítomnosti a budoucnosti. To nejsou zrovna časy, které by Vašemu partnerovy šlo. Asi tak podobně jako vyřešení minulosti.

  Sečteno, podtrženo: Nejsem si jist, že zrovna s takovým partnerem má smysl vrhat se do nějakého rychlého otěhotňovacího dobrodružství. Nejenže pak může litovat toho, „co vlastně provedl a pořádně jste to nestačili probrat“, Vaší oporou nemusí být ani v případě, že by se to povedlo. Z mého pohledu je to spíš notorický couval, a to i v případě vztahu ke své manželce. Nepřipadá mi jako řešič problémů, spíše jako problém sám.

  Petr