Může partnera změnit miminko?

  1 006 views
  - Reklama -

  Je mi 27 let, za sebou mám už několik nepovedených vztahů. Na začátku je to vždy tak krásné, ale jen do doby, než toho člověka poznáte… Roky přibývají, hrozně moc bych už chtěla rodinu. Mám přijmout i to, k čemu mám velké výhrady, a risknout, že partnera třeba miminko změní? Nebo to zase ukončit? Ale co když už lepšího nenajdu? To jsou mé obavy v každém vztahu. Co s nimi?

  Děkuji za dotazy i důvěru, s jakou mi píšete.

  Kdybyste znala mé knihy Dvanáct srdcí, 100 nejkratších cest k Tobě a Protože, ty otázky byste nepoložila. Věděla byste, proč je to na začátku tak krásné, a proč se to změní ve chvíli, kdy začneme vidět nejen přednosti, ale i nedostatky. A také byste věděla, čeho si začít všímat, abychom neztratili zbytečně čas.

  Především však byste věděla, že žádného muže miminko samo o sobě nezmění. Není-li muž schopen například komunikovat, řešit problémy, chápat, co Vám vadí a s čím Vám může pomoci, pak s miminkem se jeho nedostatky ještě umocní. Miminko je totiž další komplikace, překážka, nesnáz. Neznamená to, že s miminkem bude problémů méně, naopak více. Přirovnání: Kdo není schopen běžet bez zátěže, není schopen běžet ani se zátěží. Ve výsledku byste tedy na miminko zůstala sama, v horším případě ještě s partnerem jako „druhým dítětem“ na zádech.

  Otázka „Co když už nikdy lepšího nenajdu?“ Vás může sužovat od prvního vztahu. Je přirozená. Jen díky této nejistě lidé lehce neutíkají ze vztahů při prvním problému, ale snaží se „bojovat“. Je to nesmírně pozitivní otázka. Ano, představuje i strach. Nicméně je to ryzí emoce, protože – věřte mi – na světě jsou miliardy dalších mužů a je pravděpodobné, že lepšího partnera najdete.

  Neznám mnoho lidí, kteří si napoprvé vsadili Sportku a hned vyhráli Jackpot. Prožívat nepovedené vztahy je nejen běžné, ale i důležité. Potřebujete objevit, co ve vztahu nechcete, tudíž co už nikdy příště nepřipustíte. A díky všem špatným zkušenostem si o to víc pak budete vážit třeba i obyčejného kluka, který s Vámi ale buduje smysluplný vztah.

  Všechno je detailně v mých knihách. Doporučuji Vám jejich přečtení. Ostatně, poslední kniha Cítit rozumem, myslet srdcem je o naší karmě ve vztazích, respektive proč je tak těžké najít pořádný vztah a proč se nemáme spokojit s málem. Přečtěte si ji. A nikdy nepochybujte o tom, že když jste spřízněnou duši doposud nenašla, neznamená to, že neexistuje a máte přestat hledat. Naopak, máte ji hledat dál. Ostatně, jak ji poznáte, to v knihu také obsáhle vysvětluji.

  Tak si místo trápení udělejte chvilku pro sebe. Prospěje Vám to.

  Váš Petr