Nechává rozhodnutí o dítěti na mně. Je to správné?

  785 views
  - Reklama -

  Přítel je o 11 let starší. I když na to nevypadá a je velmi aktivní, věk se nedá ošidit a já cítím, že pokud chci rodinu, tak bych měla jednat. Nechci starého otce pro svoje děti. Sama bych klidně i pár let počkala (je mi 29), ale mám strach, abych něco neprošvihla. S přítelem jsme se na to téma bavili a jeho postoj mě zarazil. Řekl, že až budu chtít, a když se na to budu cítit, tak to bude. Žádný jeho názor, prý si umí představit život s dítětem i bez něj. Už dříve na začátku vztahu měl narážky na to, že než psa, kterého jsem chtěla, tak raději dítě, ale najednou narážky vymizely a dva roky se ani slovem nezmínil. Proč ale nyní nechává takové rozhodnutí na mně?

  Děkuji za otázku i důvěru, s jakou mi píšete.

  Nicméně, pokud hledáte komplikovanou nebo záhadnou odpověď, adresujete svou otázku na špatnou adresu. Já sám mám partnerku skoro o 10 let mladší. Poznal jsem ji ve Vašem věku. A poté, co jsem se ujistil, že je to vhodná žena pro dlouhodobý vztah, jsem nechal zcela na jejím rozpoložení, zda se mnou bude chtít dítě a kdy případně.

  Rozumím tedy Vám i jemu.

  Nepíšete, zda už nějaké děti nemá (s jinou ženou). Patrně ne. U muže je rozhodování poměrně vágní, protože je tolik netlačí čas. Muž z hlediska biologického a reprodukčního může mít děti klidně v padesáti. Karel Gott, a nejen on, ukázal, že dokonce mnohem později. Vás pravděpodobně nechce tlačit ani jedním směrem. Víte, každá žena se cítí v jakémkoli věku už „příliš stará“. Až Vám bude tolik, co Vašemu příteli, tedy čtyřicet, pak zpětně budete vnímat věk 29 let jako neskutečně mladý a budete se chytat za hlavu, proč jste tehdy na dítě tak spěchala, že pořád byla spousta času. A to je i jeho pohled.

  Paralela mezi psem a dítětem není důležitá. Spíše si zvažte, zda se na svého partnera můžete ve všem spolehnout, zda Vás po dobu mateřství dokáže zajistit, zda by mohl být dobrým otcem i partnerem, zda to není nezralý hlupák (pokud stojíte na životní křižovatce, doporučuji Vám knihu 250 zákonů lásky) – ale to, že nechává rozhodnutí o termínu početí na Vás, respektive že Vás nenutí do dítěte, pokud byste o něj nestála, bych mu spíše přičetl k dobru. Řekl bych, že je to vhodný partner do každé situace, „kamarád do deště“.

  Váš Petr