Nechce se rozvést. Nedávám to. Proč se ale trápím?

  1 704 views
  - Reklama -

  Potřebuji vědět, zda dělám správně…. Před čtyřmi lety jsem poznala muže a až po měsíci se dozvěděla, že je ženatý. Ale už nebylo cesty zpět. Zamilovala jsem se a miluji ho dodnes. Je to člověk s velkým egem, který nepoznal přede mnou lásku a nevěděl, co je někoho milovat. Je upřímný, ale můj syn ho skrze jeho povahu nemůže vystát, my dva máme časté neshody, několikrát jsme se rozešli a zase dali dohromady. Nedávám to, jak se nechce rozhodnout, co dál, musela jsem nás vztah definitivně utnout, ale hrozně se trápím.

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Předně, nejde o to, jestli správně jednáte Vy. Protože správně jedná Váš život, že Vám takový vztah postavil do cesty. V knize Cítit rozumem, myslet srdcem to rozebírám.

  Potřebovala jste poznat, že muži lžou i v takto fatální otázce. A důležité je, abyste nelhala sama sobě Vy. Například píšete, že je upřímný. Ne, upřímný není. Kdyby byl, věděla byste od začátku, že je ženatý. Také píšete, že až s Vámi poznal, co je to milovat, ale současně dodáváte, že není schopen původní vztah ukončit a dovoluje, abyste se trápila.

  Jsem si jist, že Vám život dal tento případ do cesty proto, abyste přemýšlela o sobě. Jak vykládáte události. Zda jste schopna podívat se pravdě do očí. A jestli to, co k němu cítíte, je skutečně láska, nebo jen potřeba mít pro sebe a svého syna někoho prospěšného.

  Já nemám Vaše srdce. Co ale vidím, jsou neřešitelné problémy. Ne proto, že by řešení neexistovalo, ale proto, že z jeho strany nebude zájem. On nemá důvod. S Vaším synem si patrně nerozumí a Vy tolerujete, potažmo schvalujete jeho manželský stav tím, že čtyři roky v tomto svazku setrváváte. V knize Cítit rozumem, myslet srdcem ukazuji, jak rychle ženatého muže změní změna chování u ženy.

  Bojím se, že ve Vašem případě přání je otcem myšlenky. Lidé s velkým egem (jak ho popisujete) nejsou schopni velké lásky k druhým lidem, protože nejvíce milují jen sami sebe. Své potřeby mají nejen na prvním místě, ale i na všech ostatních. To se nakonec projevuje i tím, že tento muž vlastně ani manželství nedělá pořádně.

  Nechci Vám mluvit do života, ale dávám k úvaze námět, zda by nebylo lepší mít po svém boku člověka, který Vás opravdu miluje, Vašeho syna respektuje, s kterým můžete žít i plánovat a díky němuž budete všichni tři šťastni. Zbývá otázka: Je to tento muž?

  Já odpověď znám. Ale neřeknu. Věřím, že na ni časem přijdete i sama.

  Váš Petr