Nemá uzavřenou minulost. Je správné se rozejít?

  1 572 views
  - Reklama -

  „Naše láska trvala 3 měsíce. Všechno bylo perfektní, do doby než jsem například zmínila, že se mi nelíbí že se svou ex tráví tolik času. Pokaždé to končilo větou, že bude lepší, když spolu nebudeme. Kvůli této mé větě se se mnou rozešla. Druhý den přišla a řekla, že mě miluje a že beze mě nemůže být. Týden na to mi napsala, že neví, co cítí, že má v sobě prázdno. A dnes mi napsala, že chce být sama, aby si zkusila samotu, kterou si má člověk projít po vztahu s ex. Už vážně nevím, co si mám myslet a jak reagovat. Má láska je k ní velice hluboká a její měnící se pocity mě začaly velice děsit. Co dělat?“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Ve všech svých knihách píšu jako základní tezi: Je nutné uzavřít minulost, než začneme s někým budovat nový vztah. Vaše přítelkyně to neučinila. Proto se ocitla v citoprázdnu a Vy jste se stala převoznicí. Zkuste si, prosím, přečíst alespoň jednu mou knihu, kde píšu, jak se uzavírá minulost, jak se chovat k člověku, který ji ještě uzavřenou nemá, a proč nikdy, opakuji NIKDY, nevstupovat do vztahu s člověkem, který ji neuzavřel.

  Vaše věta byla správná: Je lepší, když spolu nebudete. Alespoň do okamžiku, než si svou minulost definitivně vyřeší v hlavě a srdci.

  Petr