Nemám pocity podpory ani štěstí. Mám zůstat a čekat?

  1 260 views
  - Reklama -

  „Obraciam sa na vás s otázkou ohľadne zotrvania vo vzťahu. Mám s partnerom už dlhodobý vzťah. Pre isté problémy v rodine sme sa rozhodli, že skúsime spoločné byvanie. Po necelých dvoch rokoch nemam zo vzťahu pocit podpory ani radosti ba šťastia. Z pracovných dvovodou bude odchádzať na pól roka. Keď sme riešili pocity, povedal, že nie je si istý, či dokáže veci robiť dlhodobo tak, aby som sa cítila šťastná. Neviem sa rozhodnúť, či opustiť vzťah, alebo sa ďalej snažiť o nápravu. Medzi časom sa už rozprával stretával aj s inými ženami. Prosim o radu.“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Předně, je zjevné, že jste nečetla ani jednu mou knihu, protože co věta a pro Vás záhada, to jedna kniha. Doporučuji Vám podívat se sem.

  Shrnutí: Nemáte ze vztahu pocit podpory, radosti ani štěstí, partner Vám řekl, že si není jistý tím, že dlouhodobě dokáže dělat to, co Vás dělá šťastnou, a Vy vše uzavíráte slovy: „Nevím, zda se dál snažit o nápravu.“ Nápravu čeho?

  SVOU nápravu?

  Nebo JEHO nápravu?

  Z mého pohledu se snažíte prodlužovat vztah, ve kterém už po dvou letech nejste šťastná, partner Vám ke štěstí pomáhat nebude, ba si dokonce už hledá jiné ženy.

  Stalo se pouze to, že jste po dvou letech zjistili, že k sobě nepatříte a potřebujete někoho jiného. Není co napravovat, protože ani jeden nejste porouchaný. Jdete pouze odlišnou cestou. To je vše.

  Doporučuji Vám všechny mé knihy: 250 zákonů lásky je o tom, jak se už podruhé do stejné situace nedostat, Dvanáct srdcí o tom, jak pochopit člověka, který Vaše štěstí budovat nechce, 100 nejkratších cest k Tobě o tom, jak nespoléhat na druhé, pokud jde o vlastní štěstí, Protože o tom, proč tolik trvá najít partnera, se kterým to vydrží déle než dva roky, a Cítit rozumem, myslet srdcem o tom, co Vám tato zkušenost má předat.

  Váš Petr