Nemám sebevědomí. Kde ho získám?

  1 259 views
  - Reklama -

  Jak si zvysit sebevedomi? Jak si vazit sam sebe? Jak sebou nenechat vlacet? Jak se necitit menecenny oproti ostatnim? Je mi 28 let a stale si malo verim. Myslim, ze jsem v zivote uz neco dokazal, ale stale neprisel pocit – sebeduvery. Neustale se podcenuji, porad mam pocit, ze nejsem dost dobry. Nemam v sobe silu postavit se ostatnim. Kdyz resim jakykoliv konflikt, neumim se branit. Argumenty me napadnou, az kdyz jsem mimo stres. Ale v dane situaci si nevim rady. Jaka Vase publikace by pro me byla vhodna?

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Jednoznačně magazín FC. Rozdíl magazínu oproti knihám je ten, že vychází každé dva měsíce. Pravidelnost je důležitá. Zig Ziglar jednou řekl: „Sebemotivování je jako sprchování. Jeho účinky nevydrží dlouho. Právě proto se sprchujeme denně.“

  Uvědomte si, že se nacházíte nikoli v izolaci, ale v prostředí. To, že nemáte sebevědomí, je následek, který má někde svou příčinu. Zpravidla v minulosti, ale často i v každodenní přítomnosti. Jinými slovy: Buď Vám vnitřní sílu někdo systematicky ubíral v dětství, nebo tak někdo činí dennodenně. Anebo může jít o kombinaci – v dětství jste uvěřil, že názor druhých je pro Vás rozhodující a určuji i Vaši hodnotu, a proto se stále podceňujete, a v tomto Vás může každodenní život utvrzovat.

  Sebevědomí je něco, s čím se nerodíme, vytváříme si to. Odmalička jsme totiž odkázaní na rodiče, zcela závislí na svém okolí. Oni o nás rozhodují, oni nás trestají, oni určují, co si máme myslet a co je správné. To je matice, vzorec, který předurčuje naše chování a automatismy. Magazín FC je právě o lidech, kteří z nepříznivé pozice dokázali povstat a zocelit se, dosáhnout úspěchu v mnoha podobách.

  Magazín má blízko pravidelnému koučování, respektive sebekoučování. Je zaměřen na změnu osobního myšlení. To je Vaše cesta. Magazín FC nabízí spoustu námětů, inspirací, řešení, dovedností, kterými se dá pozitivně rozvíjet osobnost člověka a jeho sebehodnota.

  Váš Petr