Nemiluji ho, ale otěhotněla jsem s ním. Co teď?

  1 060 views
  - Reklama -

  „Jsem v cizině a zkusila jsem tu vztah s dávným kamarádem, taky z ČR. Neklapalo nám to nejlépe, hlavně z mé strany tam není taková ta opravdová láska a nezvládala jsem nějaké jeho charakterové rysy + jeho touhu mě neustále objímat. Rozhodla jsem se, že zítra jedu zpět domů do ČR a že vztah končí (i kvůli jeho rodičům, kteří přijeli sem před měsícem a neustále se do mě navážejí a jsou velice zlí). A včera ráno jsem zjistila, že jsem těhotná… Cítím se v naprosté pasti a proto píšu Vám. Nevím totiž, co si počíst, jak nahlížet na svou situaci, abych se dokázala správně rozhodnout. Zda potrat, nebo svobodná matka nebo dát šanci tomu, že budeme rodina? Občas problémy řešil alkoholem a z toho mám strach.“

  Děkuji za Váš dotaz i důvěrou, s jakou mi píšete.

  Zobecním to. Pokud si s někým nerozumíte v základních věcech, to znamená nefunguje vztah jako takový, pak si neumím představit, jak byste si mohli rozumět v zásadních věcech. Dítě situaci nezjednoduší, ale ještě víc zkomplikuje. Dítě znamená ještě větší potřebu spolu komunikovat, budovat, zkrátka žít. A to i s rodiči, kteří by Vám mohli být nápomocni.

  Z Vašeho pohledu to vnímám spíše jako cennou zkušenost, že když už spím s někým, kdo mi nevyhovuje, tak se alespoň chráním. Já za Vás rozhodnout nemohu, nemám ponětí, kolik je Vám let a zda v případě interrupce by významně neklesla Vaše šance otěhotnět, respektive jakou roli vůbec ve Vašem životě a hodnotovém žebříčku hraje mateřství. Na tuto otázku si musíte odpovědět Vy.

  Nicméně znám – ze své praxe – i třetí alternativu, kterou jste nezmínila a kterou některé ženy v takové situaci používají. Jestliže počaly dítě s někým, kdo se jim nelíbí, prostě si najdou někoho, kdo se jim líbí a kdo se dítěti nebrání, načež mu sdělí, že je jeho.

  Tímto Vás, prosím, k ničemu nenavádím. Vy se samozřejmě rozhodnete stejně podle sebe, nicméně velmi Vám doporučuji knihu Cítit rozumem, myslet srdcem, protože tato zkušenost Vám určitě nepřišla do cesty náhodou.

  Petr