Odešla, že potřebuje čas. Co dělat, aby se vrátila?

  1 141 views
  - Reklama -

  Odešla ode mě přítelkyně, se kterou jsme byli zasnoubeni a měli plány. Odešla s tím, že chce čas, a neví, jestli se vrátí. Vím, že časem to přejde nebo člověk potká někoho jiného. Spíše bojuji s tím, že mi bylo s ní dobře, snažil jsem se jí pomáhat, když to šlo, a rád bych ji přesvědčil, že to má smysl jít společně dál. Jak se k tomu postavit? Protože už ani komunikovat moc nechce, s tím, že toho má strašně moc.

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Neznám její důvod a nechci spekulovat, co všechno za jejím rozhodnutím mohlo být. Mohu Vás ale ujistit, že není vůbec řídké to, když se jeden partnerů, žena především, před důležitým životním krokem ještě jednou zastaví a chce čas na důkladné promyšlení – tím spíš, čím závažnější to je krok. A svatba takovým krokem určitě je.

  Moje doporučení je prosté: Dejte jí čas. Tolik času, kolik potřebuje. Pokud si během té doby najdete někoho jiného, je to její riziko. Ale určitě existuje důvod (jestliže se mezi Vámi nestalo něco, co jste mi zamlčel), proč tu pauzu potřebovala.

  „Chci čas a nevím, jestli se vrátím“ u ženy neznamená to, co u muže. Žena tím chce vyjádřit, že potřebuje chvíli klidu, chvíli pro sebe, chvíli na ujasněnou. U muže to často znamená „Odcházím a už se nevrátím“. Právě proto si muž vykládá takové prohlášení ženy svým vlastním způsobem uvažování.

  Jestliže víte, že jste jí pomáhal a měl pro ni hodnotu, ví, respektive uvědomí si to i ona. Nepochybujte o tom. Je dobře, že s Vámi nekomunikuje a že se izolovala, tím spíše dojde k definitivnímu rozhodnutí, a vůbec nemusí být špatné. Naopak se může jednou ozvat se slovy: „Děkuji za čas, který jsi mi dal, pomohlo mi to pochopit, že jsi opravdový partner a chci s Tebou být navždy.“

  Její váhání nemusí být vůbec spojené s Vámi. Může to být dozvuk její minulosti, asociace vycházející například z rozvodu jejích rodičů nebo špatných zkušeností se svatbou u jiných blízkých osob, kamarádek. Mimochodem, je mnoho filmů, ve kterých muž tento prostor ženě nedal a ona mu utekla od oltáře.

  Přečtěte si v mezidobí mou knihu Cítit rozumem, myslet srdcem. Pochopíte ji.

  Váš Petr