Opravdu mi vesmír pomáhá, když cítím opak?

  1 731 views
  - Reklama -

  „Čítam opäť Vašu knihu 100 najkratších cest k sobe. Pri druhom čítaní si človek viac uvedomuje slova. Uviedli ste tam: Co dávame, to se nám vrací; Dostávame ne to, co chceme, ale co potrebujeme; Všechno se deje ve správny čas a v náš prospech. A tak sa zamýšľam: Môj exmanžel odišiel od nás, keď mali deti 2 a pol a 4 a pol. Nikdy neľutoval, mal novú rodinu a naďalej má tendenciu sa občas vybúriť na mne. Zistenie, že si ma neváži a tá bezmocnosť občas bolí. Môj bývalý priateľ po 3 rozchodoch a návratoch ma tiež podrazil, keď paralelne ma namotával a mal inú. V čom hľadať tie vesmírne zákony a pritiahnuť šťastie a silného partnera?“

  Děkuji za otázky i důvěru, s jakou mi píšete.

  První výtka: Velmi se orientujete na druhé. Řešíte jejich život. Svou hodnotu spojujete s tím, jak se k Vám chovají, zdali uznají své chyby, omluví se Vám a podobně. Ale proč?

  Zbytečně sama ve svých očích slábnete. A pak se ptáte: Kde je ten silný partner? Jenže já se ptám: A kde jste SILNÁ VY?

  Já neznám Vaše expartnery. Upřímně, nezajímají mě. Rozhodli se pro svůj směr a je pouze jejich věc, jestli jsou spokojení, nebo ne. Vám by mělo záležet na tom, aby spokojení byli. Aby se nevraceli. Protože mají-li věci směřovat kupředu, nesmějí směřovat zpět.

  Přesto, pokud Vás již trápí netrápení Vašich expartnerů, si neodpustím druhou výtku: Nikdy nevidíte člověku do hlavy. NEVÍTE, jestli nelitoval nebo nelituje. NEVÍTE, proč se k Vám chová neuctivě, čím prochází, případně jaký komplex si na Vás vybíjí. Vůbec to nemusí souviset s Vámi. Proč Vás to tedy bolí?

  Ale k meritu věci: Zmiňujete vesmírné zákony. Ukažme si je na Vašem případě:

  Co dáváme, to se nám vrací – Svému bývalému příteli jste dala, píšete, celkem tři nové šance. Proč? Abyste se naučila, že stejné činy přinášejí stejné výsledky. Jestliže se on neponaučil a Vaše šance vyšly vniveč, je to jeho problém a Vaše poznání, že opakované šance nepoučitelnému člověku prostě dávat nemáte. I když to byla bolestivá zkušenost, tím jste dostala přesně to, co potřebujete, ačkoli jste to nechtěla.

  Neuvádíte důvod, proč od Vás exmanžel odešel. Zamyslete se však, prosím, nad mou následující úvahou: Kdybych já byl nyní Vaším novým partnerem, trpěl bych, protože by Vaše mysl, možná i srdce, byly plné minulosti, tak jako jsou teď. Jak by do Vašeho života mohl přijít silný muž, když ve Vaší mysli, možná i Vašem srdci, místo není?

  To všechno je důsledek toho, že jste žena se srdcem na dlani. Musíte si však uvědomit, že ta potřebuje adekvátního partnera – který to srdce z dlaně neukradne a neuteče s ním; který nebude její dobroty zneužívat, naopak si jí bude vážit.

  Oba Vaši expartneři, které jste zmínila, jasně ukazují, že:

  • jejich směrem cesta nevede
  • máte být vděčná za to, že jste nyní volná pro jiného muže
  • vůbec nezáleží na lidech, kteří od Vás odešli, ale naopak na těch, kteří nikdy neodejdou. Tam je Vaše budoucnost.

  Ano, všechno se děje ve správný čas a k našemu prospěchu. Máte dvě děti a šťastný život před sebou. Jen musíte vykročit vpřed, ne se stále ohlížet zpět. Dokud se budete ohlížet, uvidíte jen bolest, utrpení, bezmoc, protože to všechno patří do Vaší minulosti. Už je čas oddělit minulost od přítomnosti. Začít žít TEĎ.

  I proto jsem psal novou knihu Cítit rozumem, myslet srdcem. Je o karmě. O osudu, který si sami připravujeme. Včetně přitáhnutí silného partnera.

  Vy ho přitáhnete. Nemám o to strach. Jen se potřebujete odrazit. A to od svého nitra. Od pochopení, že je dobře, co se Vám přihodilo. Že Vás to posune vpřed. Že máte větší šanci ocitnout se po boku správného muže, než tomu bylo doposud. Že jste všechny zvraty, mnohdy bolestivé, vždycky zvládla. Že jste úspěšná máma. Že jste žena, o kterou se vyplatí stát, protože dokáže opravdu milovat a ocenit člověka, který ji miluje.

  To je Váš posun od minulosti do budoucnosti. A pamatujte: Nikdy nedohmátnete na druhý břeh, dokud se neodrazíte od toho prvního.

  Váš Petr