Po návratu se opět odcizil. Co se mohlo stát?

  1 352 views
  - Reklama -

  Stal se mi nečekaný zvrat ve znovuobnoveném vztahu. Asi bych se s tím už i vyrovnala, ale nemohu dostat z hlavy, proč se to stalo – a tak strašně bych to chtěla pochopit. Měla jsem krásný vztah a najednou se přítel uzavřel doma, nechodí nikam a mluvit se mnou chce až za půl roku, do té doby ne. Vrátili jsme se k sobě a zničehonic řekl, že přece nemůže chodit s bejvalkou, snad měli vliv kamarádi. Co se mohlo stát? Jsem smutná, bolí mě srdce.

  Děkuji za sdílení bolestné situace i důvěru, s jakou mi píšete.

  Bohužel mám příliš málo indicií. Nevím, na čem předchozí vztah ztroskotal i za jakých okolností jste se k sobě vrátili. V knize Cítit rozumem, myslet srdcem vytyčuji, kdy má smysl obnovit původní vztah, a kdy se to velmi rychle zvrtne v konec. Přečtěte si ji.

  Přátelé, respektive jakékoli podněty zvenčí, opravdu mít vliv mohly. Na druhou stranu, tak křehký partner, který se dá zmanipulovat k odvolání svého původního rozhodnutí, asi není dobrá varianta pro život a už vůbec ne pro dlouhodobý vztah. Pamatujte, že každý vztah je jako řetěz – praskne tam, kde nevydrží nejslabší článek. Vůbec pak nezáleží na Vaší síle a odolnosti, ale na jeho – je-li on ten slabší.

  Možná jste se k sobě vrátili příliš brzy. Možná jste si oba dostatečně neprožili Dar rozlišení (viz v knize Cítit rozumem, myslet srdcem). Možná se k Vám vrátil jen proto, že nechtěl být sám, ale s brzkým návratem se obnovily všechny pocity a důvody, které vedly k rozpadu vztahu. Jak řekl Einstein, problém nelze vyřešit za použití těch samých myšlenek, které ho vytvořily. Proto je dobré, když už k odluce dojde, opravdu dostatečně vytrvat. Jako v sauně, než vyběhnete pod ledovou sprchu – pak je osvěžující, jinak stísňující.

  V každém případě mu ten klid dopřejte. Dokonce bych doporučil nereagovat, ani když se ozve. Vytrvat. On se musí skutečně ujistit, že o Vás stojí. Nespekulovat. Nedat se zviklat. Vaše srdce si takové zvraty nezaslouží.

  Nahlédněte do té knihy! Uklidní Vás.

  Váš Petr