Podváděla mě. Jak s ní jít dál?

  3 268 views
  - Reklama -

  Aktuálne čítam knihu Pretože. Môj príbeh je taký, že ma dva roky podvádzala manželka. Prispel som k tomu aj ja, že som neriešil náš sexuálny problém, a potom sme sa odcudzili. Ona nevedela ukončiť naše manzelstvo. A ja som to chcel znova zachrániť, ale to som netušil, ze sex už nahradila. Už to skončila, vraj to bolo len o sexe, a vo mne vidí ineho chlapa, manžela. Podľa jej slov keby som bol taky pred tym, tak by to neurobila. Pretieklo vela slz. Ja ale stále to ešte nemám vyrovnané v hlave. S tvojej knihy mam často pocit, ze na vine je len chlap. Je to tak? Možno sa mýlim. Ktoru knihu by si mi odporučil?

  Děkuji za dotazy i důvěru, s jakou mi píšete.

  Začnu od konce. Vaší situace se týkají dvě knihy: 250 zákonů lásky (o budování vztahu i v těžkostech) a Dvanáct srdcí (o postupném vyzrávání).

  K „vině chlapa“: Ne, na vině není jen chlap, nicméně chlapi (obecně vzato) méně komunikují a méně sdílejí, více utíkají před problémy a jejich řešením do svých „jeskyní“, neradi se baví o svých chybách, potažmo neradi je napravují. Ženy mají ve své přirozenosti péči o vztah (děti) a jeho rozvíjení. Na druhou stranu problém žen je ten, že mají svůj limit. Chtějí komunikovat a sdílet jen do chvíle, kdy nabudou dojmu, že už je to zbytečné. Pak zavládne jejich ticho. Hrozivé ticho. Muži se mylně domnívají, že v té chvíli ženy odcházejí – ne, ve skutečnosti už odešly. Tolik obecně.

  K Vašemu případu: Neznám pohled Vaší ženy, její skutečnou motivaci ani skutečný důvod ukončení paralelního vztahu. Nevím, co znamená „neřešil jsem náš problém“ – zdali to bylo něco, na co Vás upozorňovala, nebo jste to jen vycítil. V každém případě za klíč k vašemu spokojenému vyváženému vztahu považuji: MLUVIT.

  • Oba spolu mluvte o tom, co Vám u druhého nebo v životě schází, na druhém vadí. A to IHNED.
  • Uvědomte si, že oba chcete být šťastní. Že není náhoda, že jste se potkali, ani to, že jste se k sobě vrátili.
  • Všechno důležité ve vztahu je na 10 písmen: KOMUNIKACE, POROZUMĚNÍ, NASLOUCHÁNÍ. Potřebujete spolu mluvit. Hlavně o Vašich pocitech z jejího návratu i o obavách, které můžete mít z její věrnosti do budoucnosti.

  Povzbuzujte sebe i ji k tomu, abyste si všechno vyříkali. I to, jak Vás bolela její nevěra, i to, jak ji bolela Vaše nekomunikace. Budujte lepší budoucnost, pokud jste toho spolu schopni. A nezapomínejte: Problém není tehdy, když se s Vámi partnerka „hádá“. Problém je, když se „hádat“ přestane. Tehdy už v jejím srdci nemusí existovat nic, o co by jí stálo za to se „pohádat“. 

  Váš Petr