Potkal jsem soulmate. Jak neublížit dosavadní partnerce?

  2 813 views
  - Reklama -

  „Mám jedenáctiletý vztah. Před tři čtvrtě rokem jsem poznal dívku, do které jsem se zamiloval. Nehledal jsem to, ale stalo se tak. Přítelkyně je dokonalá, krásná, snaží se, je úspěšná a nikdy mě nepovedla. Řekl jsem jí pravdu, protože současnou ,milenku‘ miluji a nechtěl jsem dál lhát. Čekal jsem, že mě bude nenávidět, ale naopak mi odpustila a chce mě zpátky. Přítelkyni nejspíše pořád miluji a mluví pro ni i můj rozum. Do ,milenky‘ jsem se ale zamiloval z celého srdce, úžasně si rozumíme, je to taková moje soulmate a vím, že život a bydlení s ní a jednou dětmi by byl úžasný. Je nám všem 26 let, můj vztah trvá tedy od střední až po tři roky společného bydlení. Nechci ublížit ani jedné z nich, ale vyhnout se tomu nelze, vůbec nevím jak se rozhodnout.“

  Děkuji za dotaz i důvěru, s jakou mi píšete.

  Stejný případ řeším v knize Cítit rozumem, myslet srdcem, proto Vás odkážu tam. Ale něco málo přece dodám.

  Jste běžec na dlouhé tratě a máte cit. Předpokládám, že s přítelkyní to byl Váš první, nebo jeden z prvních vážných vztahů. A hned jste vybral jackpot. Přítelkyně Vás provedla téměř polovinou dosavadního života jako zjevná opora, která se navíc vyznačuje bezpodmínečnou láskou, protože Vás miluje bez ohledu na to, že tíhnete k jiné. To je poklad. Pokud by byla schopna přinést tu oběť, že se stane pouze Vaší kamarádkou, byla by to Vaše výhra.

  Vy říkáte, že jste na rozcestí. Já si to nemyslím. Existuje důvod, proč si Vaše srdce našlo jinou. Kdyby bylo všechno v pořádku ve vztahu prvním, nikdy by nedošlo ke vztahu druhému. To za prvé. A za druhé – Vaše „milenka“ vůbec nemusí být Vaší soulmate, to může být pouze Váš současný pocit, kdy ji znáte velmi krátce a málo. Nicméně Vás přitahuje proto, že může jít o Váš karmický vztah – máte se něco naučit. Třeba máte zjistit, že Vaše dlouhodobá přítelkyně je ta jediná pravá. Ale to nezjistíte bez toho, abyste si zkusil vztah, o jakém uvažujete jako o pravém. Jen tak získáte srovnání.

  A tady se ukáže skutečná tvář Vaší dlouhodobé přítelkyně. Pokud při Vás zůstane stát i poté, co zjistíte svou chybu a přehmat (zkušenost), a vrátí se k Vám, nemusel byste už hledat žádnou další. Byla by totiž tak vzácná, že to lze přirovnat k Eurojackpotu, který Vám navíc vyšel prakticky na jeden, dva pokusy.

  Proto si myslím, že se nemáte čemu vyhýbat. Na Vašem místě bych přítelkyni vysvětlil, že možná kráčíte vstříc chybě a tedy uvědomění, že ona je opravdu ta jediná správná, anebo byste po jejím boku mohl do smrti litovat, že jste život se svou domnělou soulmate nikdy nezkusil. Sice tím trochu uvozuji, co se (i s ohledem k mým dlouhodobým zkušenostem) často stane, ale nemusí to být Váš případ. Možná jste opravdu našel skutečnou soulmate, a pak buď získáte z přítelkyně životní kamarádku, anebo ztratíte člověka, na kterém stála skoro polovina Vašeho dosavadního života.

  Každopádně Vaše srdce VÍ, proč tuto zkušenost potřebujete. Já, být Vámi, jdu přímo pro ni. Víc se ukáže. Rozhodně si myslím, že směřujete k zisku klíčové životní informace (více v knize Cítit rozumem, myslet srdcem).

  Držím palce, Petr