Přebrala mi ho nevlastní sestra. Jak se s tím vyrovnat?

  734 views
  - Reklama -

  Po šesti letech mě odkopl přítel kvůli mé nevlastní sestře, kterou opravdu nesnáším. Jde o to, že jsem se vrátila do školy a šla na intr. Přítel bydlel u nás. Začal se s ní za mými zády scházet. Už podle jeho chování jsem poznala, že není něco v pořádku, začal se mi strašně vyhýbat, ani pusu mi už nechtěl dát. Tušila jsem něco, ale nenapadlo mě, že zrovna s ní. A to jsem se ho snažila varovat: „Ona je taková, že prostě dá každému, kdo má hodně peněz a auto, a Tebe prostě jen využívá.“ Jak se s tím vyrovnat?

  Děkuji za otázku i důvěru, s jakou mi píšete.

  S čím přesně se chcete vyrovnávat? Nevidím žádnou Vaši chybu. Příležitost dělá zloděje. Příležitost odhaluje charakter. Buďte vděčná, že jste poznala své nejbližší okolí.

  Nepochopil jsem Vaše varování. Přejte mu ten vztah. Ať je Vaše nevlastní sestra jakákoli, on potřebuje zkušenost s ní. To je vše. Nemusíte jim mluvit do života, a už vůbec ji nemusíte shazovat, protože tím jen shazujete sama sebe před ním.

  Já nevidím problém v tom, že od Vás odešel. Mnohem větší problém bych viděl v tom, kdyby to s Vaší nevlastní sestrou ukončil (což je velmi pravděpodobné) a chtěl se vrátit k Vám se slovy: „Měla jsi pravdu.“ Protože zatímco jeho odchod jste patrně ovlivnit vůbec nemohla, jeho návrat by byl na Vašem rozhodnutí. A takové rozhodování bych Vám nepřál.

  Můj pohled je jednoduchý: Buďte ráda, že Vás nevlastní sestra připravila o takového ne-partnera a uvolnila po Vašem boku místo pro někoho lepšího, kdo se nespustí jen proto, že jste zrovna zamířila na internát.

  Přečtěte si mou knihu 100 nejkratších cest k Tobě, potažmo Cítit rozumem, myslet srdcem, která Vám umožní pochopit, proč se to stalo a proč je to pro Vás jen a jen DOBŘE!

  Váš Petr